Główny Specjalista ds. konsolidacji sprawozdań finansowych

HRK S.A.

Wroclaw, dolnośląskie

HRK S.A.

Naszym Klientem jest znany i ceniony, wrocławski deweloper, spółka notowana na giełdzie papierów wartościowych.

Firma podjęła decyzję o stworzeniu w swoich strukturach stanowiska Gównego Specjalisty ds. Konsolidacji Sprawozdań Finansowych, który w pierwszej kolejności odpowiedzialny będzie za całkowite przejęcie tego obszaru od firmy audytorskiej.

Docelowo, osoba na tym stanowisku będzie budowała zespół specjalistów, a sama obejmie funkcję menadżerską w dziale finansowo-księgowym.

Główny Specjalista ds. konsolidacji sprawozdań finansowychMiejsce pracy: Wroclaw

Zadania:

  • Przejęcie obszaru konsolidacji sprawozdań finansowych od zewnętrznej firmy audytorskiej,
  • Wdrażanie usprawnień, automatyzacja pracy na plikach konsolidacyjnych,
  • Prowadzenie procesu konsolidacji sprawozdań finansowych grupy, ich przygotowanie oraz kalkulacja korekt konsolidacyjnych,
  • Sprawowanie kontroli nad planem kont obowiązującym w grupie oraz poprawnością księgowań,
  • Sprawdzanie poprawności wypełniania pakietów konsolidacyjnych oraz transakcji pomiędzy spółkami grupy,
  • Planowanie i prognozowanie,
  • Przygotowywanie analiz konsolidacyjnych,
  • Współpraca z audytorem oraz działami: finansowym i księgowym.

Wymagania:

  • Minimum 3 lata doświadczenia w zakresie konsolidacji sprawozdań finansowych (w dużej grupie kapitałowej bądź w firmie audytorskiej),
  • Praktyczna znajomość zagadnień z zakresu: MSR/MSSF a także rachunkowości finansowej,
  • Wykształcenie wyższe, kierunkowe (audyt, finanse, controlling, rachunkowość),
  • Doskonała znajomość pakietu Ms Office, głównie Ms Excel,
  • Wysoko rozwiniete umiejętności analityczne,
  • Dokładność,
  • Wysoko rozwinięta kultura osobista,
  • MIle widziane doświadczenie w zarządzaniu zespołem Specjalistów.

Oferujemy:

  • Stabilne, pełne wyzwań zatrudnienie w renomowanej Spółce Akcyjnej,
  • Umowę o pracę,
  • Bardzo dobre wynagrodzenie podstawowe, uzależnione od prezentowanego doświadczenia,
  • Pakiet benefitów pozapłacowych,
  • Możliwość awansu na stanowisko kierownicze i budowania własnego zespołu.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.