Główny Księgowy

Elkol Sp. z o.o.

Bytom, śląskie

Opis stanowiska pracy

Zakres obowiązków:

  • Prowadzenie ksiąg rachunkowych,
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych i sprawozdań finansowych spółek z o.o. Grupy Kapitałowej,
  • Sporządzanie dokumentacji transakcji z podmiotami powiązanymi,
  • Koordynacja przebiegu przeglądu i badania sprawozdań finansowych przez firmy audytorskie,
  • Analiza i wdrażanie zmian w przepisach rachunkowych i podatkowych,
  • Nadzorowanie pracy Działu Księgowego i Kadr i całego zakresu ich prac,
  • Współpraca z bankami.

Wymagania:

  • Wykształcenie: ekonomiczne studia magisterskie, wyższe studia zawodowe, lub ekonomiczne studia podyplomowe,
  • Wiek: ok. 30-40 lat,
  • 4 letnie doświadczenie w funkcji księgowej/księgowego (w podmiocie o średniej firmie produkcyjnej lub usługowej) obejmującej swoim zakresem m.in. księgowanie, dekretowanie, sprawozdawczość podatkową i bilansową, sporządzanie deklaracji, prowadzenie ewidencji środków trwałych, sporządzanie JPK VAT oraz deklaracji VAT UE, rozliczanie funduszu płac na podstawie zbiorczego zestawienia wynagrodzeń, uzgodnienie deklaracji ZUS,
  • Znajomości obsługi księgowych i bankowych systemów komputerowych,
  • Znajomość prawa kształtującego obowiązki Głównego Księgowego (w tym m.in. ustawa o rachunkowości, ustawa o podatku od towarów i usług, ustawa dot. PDOP),
  • Obsługa programów GUS,
  • ZUS PUE,
  • Podpis kwalifikowany,
  • Sumienność, dokładność, zaangażowanie i odpowiedzialność.

Oferujemy:

  • Atrakcyjne warunki zatrudnienia,
  • Interesującą i odpowiedzialna pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie branży budowlanej i projektowej , na pełnym wymiarze pracy w oparciu o umowę o pracę (miejsce pracy: Bytom),
  • Możliwość szkoleń i awansu zawodowego,
  • Współpracę w dobrej atmosferze z zespołem kompetentnych współpracowników.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie:

  • CV ze zdjęciem,
  • Listu motywacyjnego,
  • Kopii świadectw i dyplomów potwierdzających kwalifikacje,
  • Oświadczenia o niekaralności,
  • Oświadczenia kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji zgodnie z RODO,
  • Oświadczenia o pełnej zdolności do czynności prawnych oraz o korzystaniu z pełni praw publicznych.

Prezentacja firmy

ELKOL Sp. z o.o. jest prywatną firmą inżynierską powstałą w 1988 roku, s... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
01/01/2021
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Administracja biurowa, Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Bankowość, Praca Biuro / Dokumentacja, Praca Inne