Główny Księgowy/Główna Księgowa

Michael Page

Poznań, wielkopolskie

Michael Page Michael Page

Dla naszego Klienta poszukujemy ekspertów z obszaru polskiej księgowości i rachunkowości zarządczej, która zarządzałaby 2-osobowym zespołem.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest firma z branży TSL, która od niespełna roku weszła w skład międzynarodowej grupy. Główną siedzibę ma w Żarach, w Swarzędzu pod Poznaniem znajduje się spółka pokrewna.

Opis stanowiska

  • Zarządzanie 2-osobowym zespołem księgowym, który zlokalizowany jest w Żarach.
  • Księgowanie dokumentów źródłowych zgodnie z przepisami rachunkowymi i podatkowymi.

  • Rozliczanie podatku VAT i CIT oraz sporządzanie odpowiednich deklaracji podatkowych oraz sprawozdań.

  • Odpowiedzialność za proces zamknięcia miesiąca, kwartału, roku.

  • Monitorowanie wszystkich księgowo-podatkowych aspektów działalności firmy oraz wsparcie w zakresie rozwiązań podatkowych.

  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, GUS, ZUS, banki, instytucje finansowe itp.).

  • Ścisła współpraca z dyrektorem finansowym, również w kontekście weryfikacji obowiązujących procedur, usprawnianie/optymalizacja.

Profil kandydata

  • Minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku samodzielnego księgowego/głównego księgowego, który w pełni odpowiadał za sprawozdawczość i deklaracje podatkowe.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym.
  • Bardzo dobra znajomość polskiej ustawy o rachunkowości i przepisów podatkowych.
  • Umiejętność pracy pod presją czasu w momencie zmian strukturalnych.
  • Doświadczenie we współpracy z audytorami.
  • Mile widziane doświadczenie w zarządzaniu małym zespołem.
  • Komunikatywność, proaktywna postawa.
  • Mile widziana znajomość MSSF.
  • Mile widziana znajomość SAP.
  • Gotowość do częstych wyjazdów służbowych - lokalizacja Żary.

Oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, podpisywaną bezpośrednio z naszym klientem.
  • Atrakcyjne wynagrodzenie.
  • Wsparcie finansowe związane z koniecznością odwiedzin w siedzibie głównej w Żarach.
  • Prywatna opieka medyczna.
  • Dofinansowanie nauki języków.
  • Dofinansowanie szkoleń i kursów.
  • Ubezpieczenie na życie.
  • Spotkania integracyjne.
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Poznań
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page