Główny Księgowy / Główna Księgowa (branża deweloperska)

SALES HR

31-481 Kraków, małopolskie

SALES HR

Miejsce pracy: 31-481 Kraków

Naszym klientem jest spółka działająca od wielu lat w Krakowie, aktualnie realizująca działania deweloperskie.

ZAKRES OBOWIĄZKÓW

·  Nadzór merytoryczny, koordynowanie i organizacja pracy Działu Księgowego

·  Sporządzanie sprawozdań finansowych, raportów i analiz rocznych

·  Odpowiedzialność za terminowe przygotowanie i kontrolę deklaracji podatkowych (CIT, VAT, PIT).

·  Księgowe rozliczanie produkcji wraz z przeksięgowaniami

·  Sporządzanie okresowych sprawozdań finansowych

·  Sporządzanie skonsolidowanych sprawozdań finansowych dla potrzeb instytucji finansowych

·  Wykonywanie okresowych analiz ekonomicznych dla potrzeb zarządczych

·  Ścisła współpraca i reprezentowanie firmy przed instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, bankami, audytorami itp.

·  Kontrola prawidłowości operacji księgowych i finansowych

·  Nadzór nad prawidłowością realizowanych płatności

·  Optymalizacja procesów księgowych i wdrażanie usprawnień

·  Nadzór nad windykacją należności

·  Stała współpraca z Zarządem firmy

·  Przygotowanie niezbędnej informacji zarządczej oraz uczestnictwo w rozwoju finansowym firmy

POSZUKIWANE KOMPETENCJE

·  Min. 5-letnie doświadczenie na analogicznym stanowisku w obszarze pełnej księgowości - najlepiej w branży budowlanej/deweloperskiej

·  Doświadczenie w zarządzaniu zespołem pracowników

·  Wykształcenie wyższe (Finanse i Rachunkowość bądź pokrewne)

·  Znajomość zagadnień księgowych na poziomie eksperckim

·  Zdolność analitycznego myślenia, planowania oraz delegowania zadań

·  Umiejętność motywowania podległych pracowników i planowania pracy zespołu

·  Orientacja na efektywność procesu obiegu dokumentów i procesów księgowych w tym ich automatyzacji.

·  Umiejętność skutecznej komunikacji oraz prezentacji argumentów

·  Umiejętność podejmowania decyzji, również pod presją czasu

·  Praktyczna znajomość ustawy o rachunkowości i prawa podatkowego oraz umiejętność ich prawidłowego interpretowania i stosowania

·  Znajomość rozliczeń transakcji w obrocie zagranicznym

·  Biegła obsługa programu MS Excel

·  Komunikatywność, umiejętność pracy w zespole, wyczucie biznesowe

·  Samodyscyplina, bardzo dobra organizacja pracy, systematyczność

·  Umiejętność pracy w zespole – nasz zespół to kilku księgowych pracujących wspólnie

·  znajomość programu Symfonia / lub Comarch Optima

OFERUJEMY

·  otwartość na oczekiwania finansowe, wstępny budżet - (umowa o pracę lub kontrakt B2B - do wyboru)

·  wszystkie niezbędne narzędzia pracy

·  jeśli będzie potrzeba - samochód służbowy

·  realny wpływ na rozwój spółki poprzez realizację strategicznych projektów

·  stacjonarny charakter pracy, miejsce parkingowe (centrum Krakowa)

·  świetną atmosferę w kameralnym gronie współpracowników, realizujących duże projekty

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk "Aplikuj".