Główna / y Księgowa / y (m/f)

Michael Page

Katowice, śląskie

Michael Page Michael Page

Dla naszego międzynarodowego Klienta, dynamicznie rozwijającego się w sektorze produkcyjno, poszukujemy osoby na stanowisko Głównego Księgowego. Wybrany kandydat będzie odpowiedzialny za księgowość spółki w Polsce, zapewniając wsparcie w zakresie kontrolowania i nadzorowania procesów finansowo - księgowych. Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za zarządzanie podległym jej zespołem, raportując do Finace Managera.

Informacje o kliencie

Opis stanowiska

  • Nadzór merytoryczny i organizacyjny w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych
  • Zarządzanie podległym zespołem oraz dbanie o rozwój personelu
  • Tworzenie bilansów, raportów okresowych, sprawozdań finansowych oraz rachunków wyników
    (w tym raportów na potrzeby zarządu, grupy, banków i instytucji zewnętrznych)
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
  • Opracowywanie planu kont zgodnie z określonymi wymogami
  • Współpraca z zewnętrznymi organami podatkowymi i kontrolnymi
  • Kontrola poprawności naliczeń podatków oraz akceptacja deklaracji podatkowych
  • Partycypowanie w przygotowaniu budżetu

Profil kandydata

  • Znajomość lokalnych i międzynarodowych zasad księgowości i rachunkowości
  • Znajomość Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej
  • Doświadczenie w stosowaniu prawa finansowego oraz podatkowego
  • Dyplom Biegłego Rewidenta lub ACCA mile widziany
  • Umiejętność zarządzania kilku - osobowym zespołem oraz delegowania pracy
  • Znajomość oprogramowania księgowo - finansowego klasy ERP
  • Biegła znajomość pakietu MS Office, szczególnie MS Excel
  • Otwartość na podejmowanie decyzji dotyczących księgowości i finansów
  • Dokładność i sumienność oraz terminowość
  • Umiejętność analitycznego myślenia i zdolności rozwiązywania problemów
  • Wysoka komunikatywność i zdolności interpersonalne
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu bardzo dobrym

Oferujemy

  • Roczny bonus
  • System benefitów
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Katowice
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page