Główna Księgowa (m/k)

Michael Page

Starachowice, świętokrzyskie

Michael Page Michael Page

Oferta dla głównych księgowych chcących na spokojnie przejąć obowiązki od odchodzącej na emeryturę głównej księgowej.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest międzynarodowa firma z branży automotive.

Opis stanowiska

  • planowanie i nadzór pracy działu księgowości, podział odpowiedzialności i zadań, ocena wyników działu,
  • prowadzenie rachunkowo spółki zgodnie z obowiązującymi zasadami, polegającymi zwłaszcza na prawidłowym prowadzeniu księgowości, sporządzaniu sprawozdawczości finansowej, ochronie mienia spółki, prawidłowym i terminowym dokonywaniu rozliczeń finansowych,
  • prowadzenie gospodarki finansowej spółki zgodnie z obowiązującymi zasadami,
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych,
  • monitorowanie oraz wprowadzanie zmian w zakresie obiegu dokumentów i planie kont,
  • nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych i sporządzaniem deklaracji podatkowych,
  • nadzór nad stanem dokumentacji księgowej oraz jej przechowywanie i archiwizacja,
  • nadzór nad sporządzaniem dokumentacji cen transferowych,
  • przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby zarządu, banków oraz instytucji zewnętrznych,
  • współtworzenie i monitorowanie procedur wewnętrznych,
  • współpraca ze wszystkimi komórkami organizacyjnymi firmy, kontrahentami, urzędami,
  • kontakt i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, GUS, NBP, firmy audytorskie),

Profil kandydata

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, rachunkowość),
  • min. 3-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku (włączając nadzór nad podległymi pracownikami),
  • znajomość systemów księgowych, mile widziana znajomość Symfonia FK,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie dobrym,
  • bardzo dobra znajomość ustawy o rachunkowości i prawa podatkowego,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office,
  • odpowiedzialność i rzetelność w wykonywaniu swoich obowiązków,
  • samodzielność, uczciwość, komunikatywność,
  • umiejętność pracy pod presją czasu.

Oferujemy

Nasz Klient oferuje rynkowe wynagrodzenie, rozsądny pakiet benefitów.

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Starachowice
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page