Główna Księgowa (k/m)

Michael Page

Wrocław, dolnośląskie

Michael Page Michael Page

Dla naszego Klienta - międzynarodowej firmy produkcyjnej - poszukujemy kandydata na stanowisko Głównej Księgowej. Zatrudniona osoba będzie raportować bezpośrednio do Dyrektora Zarządzającego. Główna Księgowa odpowiadać będzie za zarządzanie dużym zespołem odpowiedzialnym za księgowość dwóch spółek - jednej w Polsce, drugiej za granicą.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest międzynarodowa firma produkcyjna zw swoimi operacjami w kilku krajach świata. Polski zakład jest spółką wiodącą w całej Grupie - umiejscowiony jest we Wrocławiu.

Opis stanowiska

  • Prowadzenie rachunkowości w dwóch spółkach Grupy zgodnie z obowiązującymi w firmie standardami;
  • Nadzór nad pracą działu finansowego;
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych (CIT, VAT, PIT), reprezentacja Spółki przed organami Skarbowymi;
  • Uczestnictwo w sporządzaniu rocznych sprawozdań finansowych zgodnie z obowiązującymi przepisami;
  • Prowadzenie projektów wewnętrznych mających na cele usprawnieniu procesów i procedur wewnątrz działu księgowości;
  • Zabezpieczanie prawidłowości umów (pod względem finansowym i podatkowym);
  • Nadzór nad dokumentacją;
  • Współpraca z audytorami zewnętrznymi i wewnętrznymi Spółki;
  • Sporządzanie rachunku przepływów pieniężnych (cash flow).

Profil kandydata

  • Wyższe wykształcenie ekonomiczne (finanse/księgowość);
  • Certyfikat ACCA lub biegły rewident będzie dużym atutem;
  • Bardzo dobra znajomość Ustawy o Rachunkowości;
  • Minimum 3-4 lata doświadczenia na podobnym stanowisku (mile widziane w firmie produkcyjnej);
  • Bardzo dobra znajomość języka niemieckiego;
  • Mile widziana znajomość języka angielskiego;
  • Doskonała praktyczna znajomość zagadnień księgowych i podatkowych;
  • Znajomość systemów klasy ERP;
  • Sumienność, rzetelność i pracowitość.

Oferujemy

  • Możliwość rozwoju w strukturach międzynarodowej firmy o ugruntowanej pozycji na wrocławskim rynku;
  • Konkurencyjne wynagrodzenie uzależnione od doświadczenia.
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Wrocław
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page