Główna księgowa/ Główny księgowy

Katowice, śląskie

Kancelaria Podatkowa Kwartet

Opis stanowiska pracy

Opis stanowiska pracy:

  • Współpraca z Zarządem Kancelarii
  • Nadzór nad kompleksowym prowadzeniem ksiąg
  • Organizacja pracy w zespole, delegowanie zadań członkom zespołu
  • Nadzór nad prawidłowym wykonywaniem obowiązków przez członków zespołu, przegląd dokumentacji
  • Komunikacja z urzędami
  • Utrzymywanie dobrych relacji z Klientami i rozpoznawanie ich potrzeb
  • Ustalanie procedur komunikacji z Klientami
  • Współpraca z innymi działami firmy w celu zapewnienia Klientom odpowiedniej jakości usług
  • Wdrażanie nowych pracowników do pracy w Dziale Księgowości
  • Ocena okresowa podległych pracowników

Wymagania

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe finansowe, ekonomiczne lub rachunkowe.
  • Minimum 5 lat doświadczenia zawodowego (w tym minimum 2 lat na stanowisku Głównego Księgowego).
  • Mile widziane doświadczenie w firmach Wielkiej Czwórki.
  • Znajomość Polskiej Ustawy o Rachunkowości, Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej oraz prawa podatkowego.
  • Doświadczenie w sporządzaniu prognoz i sprawozdań finansowych, cash flow, rozliczeń podatkowych, a także sprawozdań do GUS, NBP
  • Umiejętność współpracy z biegłymi księgowymi w trakcie badań sprawozdań finansowych
  • Doświadczenie w rozliczaniu transakcji eksportu, importu, wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów.
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem.
  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • Znajomość MS Office i doświadczenie w pracy na systemach ERP

Nasza Kancelaria funkcjonuje od 1991 roku w Katowicach-Ochojcu przy ul. Fabrycznej 24... jako jedna z pierwszych Kancelarii prawno-podatkowych w województwie. W jej składzie osobowym znajdują się doradcy podatkowi, Leszek Knapczyk (wpis na listę Min.Fin. nr 2218), Andrzej Kopiec (wpis na listę Min.Fin. nr 2679), Adam Sochonos (wpis na listę Min.Fin. 2686) i Mariusz Loskot (wpis na listę Min.Fin. nr 2687). Prócz nich współpracują stale adwokaci i radcowie prawni a także eksperci z zakresu rachunkowości, kadr, płac, ubezpieczeń społecznych, ochrony środowiska oraz z innych dziedzin w zależności do bieżących potrzeb przedsiębiorców.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
19/05/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Czas trwania umowy:
Nieograniczony
1
Min. doświadczenie:
Od 5 do 10 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Praca Biuro / Dokumentacja , Praca Finanse , Praca Kadra zarządzająca , Praca Administracja biurowa , Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa