Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 23/02/2019.

Główna Księgowa/ Główny Księgowy

Katowice- okolice, śląskie

Devire

Opis stanowiska pracy

Naszym Klientem jest  firma dystrybucyjna będąca częścią międzynarodowej grupy – lider w swoim sektorze.

Szukamy  doświadczonych osób na samodzielne stanowisko Głównego Księgowego

Opis stanowiska:

  • Prowadzenie pełnej księgowości spółki prawa handlowego,
  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych,
  • Prowadzenie RMK,
  • Rozliczanie podatku VAT, CIT, PIT, podatku u źródła, podatku akcyzowego,
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych, JPK, deklaracji podatkowych i statystycznych,
  • Sporządzanie, naliczenie i księgowanie list płac (CDN Optima),
  • Przygotowywanie danych do zamknięcia kwartałów i roku finansowego,
  • Optymalizacja podatkowa i procesów księgowych (w programie Microsoft Dynamics AX),
  • Samodzielne sporządzanie sprawozdań finansowych,
  • Weryfikację i kontrolę płatności, nadzór nad płynnością finansową,
  • Bieżąca kontrola poprawności zapisów księgowych,
  • Ewidencja i księgowanie dokumentów źródłowych,
  • Potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami,
  • Współpraca z Urzędem Skarbowym i audytorami zewnętrznymi.

Wymagania:

  • 3-letnie doświadczenie w księgowości w firmie produkcyjnej lub dystrybucyjnej,
  • Doświadczenie w pracy z systemem klasy ERP (Microsoft Dynamics AX, CDN Optima),
  • Wyższe wykształcenie (finanse, rachunkowość, ekonomia),
  • Praktyczna znajomość przepisów podatkowych oraz bilansowych,
  • Umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów z obszaru księgowości,
  • Bardzo dobra znajomość Excela,
  • Zdolność analitycznego myślenia i formułowania wniosków,
  • Dobra znajomość języka angielskiego,
  • Dobra organizacja pracy, systematyczność i dokładność,
  • Wysoki poziom kultury osobistej, lojalność i dyskrecja,
  • Umiejętność budowania pozytywnych relacji oraz współpracy.

Oferujemy:

  • Stabilne warunki zatrudnienia w firmie będącej liderem w branży motoryzacyjnej
  • Pracę w przyjaznej atmosferze, w zgranym zespole w nowym biurze
  • Pracę w międzynarodowym środowisku
  • Atrakcyjne wynagrodzenie oraz pakiet świadczeń socjalnych ( możliwy zwrot kosztów za dojazd)

  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
19/02/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Finanse