Główna Księgowa/Główny Księgowy

Michael Page

Gdańsk, pomorskie

Michael Page Michael Page

Poszukujemy merytorycznej, doświadczonej i przedsiębiorczej osoby na stanowisko : Główna Księgowa/Główny Księgowy.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest firma usługowa z Gdańska, lider w swoim segmencie.

Opis stanowiska

  • Zapewnienie zgodności ksiąg rachunkowych z obowiązującymi przepisami UoR i MSR oraz przepisami prawa podatkowego
  • Zapewnienie poprawności i terminowości sprawozdawczości statutowej, podatkowej i prawnej (obowiązek raportowania do US, NBP, GUS, inne);
  • Kompleksowa koordynacja procesów zamknięcia miesiąca i roku, w tym przygotowywanie comiesięcznych raportów finansowych
  • Zarządzanie 7-osobowym zespołem księgowym, w tym sprawne delegowanie i rozliczanie zadań oraz rozwój pracowników w obszarze kompetencji twardych i miękkich,
  • przygotowywanie budżetów, prognoz, zestawień i kalkulacji a także analiz finansowych dla kluczowych procesów operacyjnych firmy,
  • wsparcie w przygotowywaniu dokumentacji cen transferowych,
  • współpraca z doradcami podatkowymi i radcą prawnym,
  • ścisła współpraca z CFO i zarządem spółki,
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi, audytem.

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne (Finanse i Rachunkowość, Ekonomia lub pokrewne),
  • 2 letnie doświadczenie w roli Głównej Księgowej zdobyte w firmie o podobnym profilu,
  • Bardzo dobra teoretyczna i praktyczna wiedza z obszaru rachunkowości finansowej (UoR, MSR) i podatkowej;
  • komunikatywna znajomość j. angielskiego,
  • Bardzo dobra znajomość MS Excel, doświadczenie w pracy na systemach klasy ERP,
  • wysoko rozwinięte umiejętności analityczne,
  • Wysokie umiejętności w obszarze komunikacji, przedsiębiorczości, inicjatywy, nastawienia na optymalizację/automatyzację procesów księgowych, doskonałej organizacji pracy własnej i zespołu

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • atrakcyjne wynagrodzenie,
  • twórcze stanowisko w dynamicznie rozwijającym się, technologicznie zaawansowanym przedsiębiorstwie,
  • prywatna opieka medyczna, karta Multisport, ubezpieczenie grupowe,
  • duża samodzielność i decyzyjność w działaniu.
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Gdańsk
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page