Główna Księgowa / Główny Księgowy - rekrutacja online

HRK S.A.

Gliwice, śląskie

HRK S.A.

Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy produkcyjnej z branży automotive poszukujemy Kandydata na stanowisko:

Główna Księgowa / Główny KsięgowyMiejsce pracy: Gliwice

Zadania:

  • nadzór nad prowadzeniem ksiąg rachunkowych zgodnie z przyjętą polityką rachunkowości i przepisami prawa podatkowego;
  • nadzór nad terminowym dokonywaniem płatności z tytułu otrzymanych faktur VAT, rachunków oraz innych dokumentów księgowych;
  • sporządzanie zestawień finansowych na potrzeby Zarządu, Urzędu Skarbowego, GUS, Banków i innych instytucji finansowych;
  • odpowiedzialność za politykę rachunkowości oraz przestrzeganie procedur księgowo-podatkowych;
  • kontrola pełnej dokumentacji księgowej;
  • optymalizacja procesów księgowych;
  • kompleksowe wsparcie Działu Finansowego i Administracyjnego;
  • przygotowywanie bieżących zestawień i analiz wg bieżących potrzeb.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe z zakresu rachunkowości lub finansów;
  • biegła znajomość przepisów prawa podatkowego oraz ustawy o rachunkowości;
  • minimum 3 letnie doświadczenie w samodzielnej roli głównej księgowej/głównego księgowego;
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, MS Excel;
  • bardzo dobra organizacja pracy, proaktywność w działaniu;
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym.

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie;
  • pracę w międzynarodowym środowisku.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.