Financial and Operational Analyst (m/k)

Michael Page

Sławniów, śląskie

Michael Page Michael Page

Oferta dla ambitnych analityków finansowych lub młodszych kontrolerów finansowych, którzy chcą się rozwijać w ro korporacji z branży automotive. Wybrany kandydat będzie raportował bezpośrednio do Dyrektora Finansowego, współpracował aktywnie z innymi działami i oddziałami firmy za granicą.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest solidny pracodawca z branży automotive, z którą współpracujemy już wiele lat.

Opis stanowiska

  • uczestniczenie w przygotowywaniu rocznego budżetu, forecastu oraz kontrola ich realizacji i analiza odchyleń
  • analizowanie rentowności według produktów / grup produktowych
  • kontrola kosztów ponoszonych w poszczególnych centrach kosztowych oraz ich odchyleń w stosunku do budżetu / planu
  • wykonywanie analiz procesów produkcyjnych w celu właściwej alokacji kosztów oraz mierzenia efektywności procesów bezpośredniej produkcji
  • sporządzanie finansowej części raportów operacyjnych (KPI)
  • wykonywanie kalkulacji na potrzeby działu księgowości: wyliczenia rezerw i odpisów aktualizacyjnych
  • sporządzanie analiz i raportów finansowych na wewnętrzne potrzeby firmy: dla kierownictwa lub dla innych działów
  • zapewnienie pewnej spójności przedstawianych danych finansowych z prowadzoną przez grupę polityką rachunkowości
  • planowanie przepływów finansowych (zapewnienie dostępności środków finansowych)
  • raportowanie wyników okresowych (miesiąc / kwartał / rok) w układzie wymaganym przez Grupę za pomocą programu Cognos
  • bieżący kontakt z Business Controllerem z jednostki konsolidującej dane w celu zapewnienia pełnej zgodności przesyłanych danych z obowiązującymi procedurami raportowania finansowego w Grupie

Profil kandydata

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne / techniczne
  • dobra znajomość j.angielskiego w zakresie słownictwa z obszaru finansów i księgowości
  • bardzo dobra znajomość programu excel (warunek konieczny)
  • min 1 rok doświadczenia pracy w finansach, preferowane doświadczenie wyniesione z firmy produkcyjnej
  • skrupulatność i wnikliwość
  • wysokie zdolności analityczne
  • samodzielność i innowacyjność
  • wysoka komunikatywność konieczna do efektywnej współpracy z wieloma działami firmy
  • doświadczenie z pracą z systemem klasy ERP będzie mocnym atutem

Oferujemy

  • Oferujemy realne możliwości rozwoju w korporacji potwierdzone historiami naszych pracowników.
  • Zapewniamy prywatną opiekę medyczną
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Sławniów
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page