Export compliance specialist with english

Adecco Poland Sp. z o.o.

Zielona Góra, lubuskie

Adecco Poland Sp. z o.o. Adecco Poland Sp. z o.o.
Aktualnie dla naszego Klienta poszukujemy:

Miejsce pracy: Zielona Góra

Opis stanowiska:

  • Zapewnienie zgodności procesów eksportu z przepisami europejskimi (monitoring dostaw, weryfikacja i obsługa zgłoszeń z zakresu braku zgodności, pełnienie roli pośrednika między działami firmy w wyjaśnianiu ich powodów),
  • Prowadzenie rejestru towarów niebezpiecznych i dbałość o zgodność ich transportu, pakowania, magazynowania z przepisami,
  • Prowadzenie dokumentacji wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów pod kątem VAT (wywóz towarów do krajów Unii Europejskiej),
  • Współpraca z agentami celnymi i stosowanie się do ich zaleceń,
  • Monitorowanie działań związanych z dostawami w celu aktualizacji systemów operacyjnych, plików i baz danych,
  • Ewidencjonowanie i archiwizacja dokumentacji dostaw zewnętrznych,
  • Wsparcie w procesach audytów wewnętrznych i zewnętrznych,
  • Wdrażanie ulepszeń w kontrolowanych procesach,
  • Przygotowywanie raportów i analiz prowadzonych działań.

Wymagania:

  • Doświadczenie na podobnym stanowisku w obszarze łańcucha dostaw, importu/ eksportu towarów na terenie Unii Europejskiej,
  • Wykształcenie wyższe w zakresie logistyki, spedycji, transportu, inżynierii środowiska lub inne inżynierskie,
  • Znajomość przepisów dotyczących importu i eksportu, szczególnie w zakresie magazynowania, pakowania i transportu towarów niebezpiecznych,
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację biznesową (B2),
  • Bardzo dobra znajomość programu Excel,
  • Gotowość do odbywania okazjonalnych podróży służbowych po Europie.

Oferta obejmuje:

  • Zatrudnienie w ramach umowy o pracę stałą u pracodawcy o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • System czasu flex - sam ustalasz godzinę rozpoczęcia pracy,
  • Konkurencyjne wynagrodzenie,
  • Pakiet benefitów pozapłacowych,
  • Pracę w międzynarodowym środowisku, w nowoczesnym centrum dystrybucyjnym.

Numer referencyjny: ECS/ZGO/11.19
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.