Experienced Java Software Engineer

Power Media

Łódź, łódzkie

Power Media

Od: Power Media
Miejsce pracy: Łódź
Nasz klient to software house z niemieckim kapitałem, specjalizujący się w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań bankowości elektronicznej dla firm. Firma pomaga bankom digitalizować ich działalność i komunikację ze swoimi klientami. Ich produkty działają na całym świecie, zarówno w dużych, jak i średnich wielkości bankach.

Ich produktem jest m.in. wiodąca platforma bankowości cyfrowej typu white label dla klientów korporacyjnych, opracowana przez ekspertów w dziedzinie bankowości, technologii i regulacji.

Nasz klient jest jednym z najbardziej innowacyjnych i jednocześnie najbardziej doświadczonych fintechów w Europie. Firma ma swoją główną siedzibę w Niemczech oraz oddziały w Polsce, Rumunii i Włoszech.

Lokalizacja biura: Warszawa (wizyty w biurze 2 dni w tygodniu)

Stanowisko: Experienced Java Software Engineer

Stack technologiczny: Java 8 (wsparcie platform u klientów), Spring, Hibernate, React, Node.js, Typescript, Flutter, JSF (w jednym z produktów), Jenkins, Docker, Kubernetes, ElasticSearch, Kibana

Zakres obowiązków:

  • Projektowanie i rozwijanie bezpiecznych rozwiązań internetowych dla banków w obszarach takich jak: płatności globalne, multibank, zarządzanie gotówką, onboarding klientów cyfrowych, aplikacje bankowości korporacyjnej, otwarte API bankowe, innowacyjne dashboardy,
  • Tworzenie kodu z dużym naciskiem na bezpieczeństwo, wydajność, przegląd, dobrą automatyzację testów, co jest zintegrowane i wdrożone z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań CI/CD,
  • Aktywny udział w prototypowaniu nowych rozwiązań i możliwość wdrażania swoich pomysłów w znaczące ulepszenia istniejących rozwiązań.

Wymagania:

  • Minimum 5 lat doświadczenia komercyjnego w programowaniu w języku Java,
  • Dobra znajomość: Spring, Hibernate, GIT, REST API,
  • Umiejętność skoncentrowania się na kliencie, dbałość o szczegóły, dążenie do poszukiwania optymalnych rozwiązań,
  • Pasja do projektowania i tworzenia dobrej jakości kodu i testów,
  • Gotowość do dzielenia się wiedzą i uczenia się nowych rzeczy,
  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
  • Wyższe wykształcenie w dziedzinie informatyki lub dziedziny pokrewnej.
Mile widziane:

  • Znajomość: Spring Boot, web applications security.

Firma oferuje:

  • Stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku globalnym (umowa o pracę lub B2B),
  • Praca przy ciekawych, innowacyjnych projektach,
  • Możliwość pracy zdalnej przez 3 dni w tygodniu,
  • Możliwości rozwoju w różnych kierunkach w zależności od umiejętności i ambicji (np. Technical Lead, Architect, Security Expert, Technical Product Owner i inne),
  • Swobodny dress code,
  • Płaska struktura organizacyjna,
  • Przyjazna, niekorporacyjna atmosfera,
  • Pracę w międzynarodowym środowisku,
  • Zdrowy work-life balans,
  • Elastyczne godziny pracy (start miedzy 6:00, a 10:00)
  • Benefity: ubezpieczenie na życie, prywatna opieka medyczna, karta Multisport,
  • Środowisko pracy: Ubuntu na mobilnej stacji roboczej, IntelliJ IDEA, 2 lub 3 monitory, elektryczne biurko w biurze, w razie potrzeby laptop,
  • Dodatkowo w biurze: bez limitu kawa, herbata, owoce oraz bezpłatny parking (dla rowerów i samochodów),
  • Warszawski zespół: ponad 70 osób pracujących w ok. 7-osobowych zespołach,
  • Lokalizacja biura: Warszawa, dzielnica Stara Ochota.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Power Media