Ekspert ds. Księgowości

Michael Page

Poznań, wielkopolskie

Michael Page Michael Page

Dla naszego Klienta, poszukujemy kandydatów na stanowisko Eksperta/Starszego specjalisty ds. księgowości, który będzie odpowiedzialny za prowadzenie pełnej księgowości dla firmy, przy współpracy z biurem rachunkowym. Osoba ta będzie weryfikować pracę biura rachunkowego i raportować do siedziby głównej, która znajduje się na Łotwie.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest dobrze rozpoznawalna grupa z branży TSL. W Polsce firma założyła spółkę w 2021 roku.

Opis stanowiska

  • Prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz polityką Grupy;
  • Zapewnienie prawidłowego i terminowego dokonywania operacji księgowych;
  • Kontrola merytoryczna dokumentów i prawidłowości zapisów księgowych;
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych;
  • Uzgadnianie kont;
  • Współpraca z audytorami, bankami, organami podatkowymi oraz innymi instytucjami zewnętrznymi (tj. ZUS, GUS);
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych RZiS, BS, CF, statystycznych, deklaracji podatkowych i innych wynikających z przepisów (PIT, CIT, VAT, VAT-UE, plików JPK);
  • Planowanie, zatwierdzanie i dokonywanie płatności;
  • Tworzenie zestawień, analiz, raportów;
  • Śledzenie i wdrażanie zmian dotyczących przepisach prawnych i podatkowych.

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe, lub średnie plus ukończone kursy księgowości potwierdzone certyfikatami;
  • Min 3-letnie doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu księgowości spółek prawa handlowego;
  • Biegła znajomość ustawy o rachunkowości i obowiązujących przepisów podatkowych;
  • Język angielski - poziom komunikatywny;
  • Microsoft Excel - funkcje, wyszukania i sumy, tabele przestawne;
  • Znajomość i doświadczenie w obsłudze systemów klasy ERP (Comarch Optima);
  • Otwartość w komunikacji, umiejętność organizacji pracy własnej.

Oferujemy

  • Bezpieczne i stabilne warunki zatrudnienia w ramach umowy o pracę na pełny etat;
  • Elastyczne godziny rozpoczęcia pracy;
  • Możliwość pracy prawie całkowicie zdalnej;
  • Pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku TSL w Polsce i na świecie;
  • Przyjazną i miłą atmosferę.
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Poznań
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page