Dyrektor Sprzedaży

Michael Page

Poznań, wielkopolskie

Michael Page Michael Page

Dyrektor Sprzedaży na rynki Polski oraz Europy Środkowo Wschodniej

Zarządzanie zespołem sprzedaży, eksportu, marketingu.

Budowanie i wdrażanie strategi sprzedażowych.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest Grupa Kapitałowa działająca w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Organizacja zajmuje się produkującą i dystrybucją narzędzi oraz materiałów budowlanych na rynki Polski i Europy Środkowo Wschodniej. Celem stanowiska jest rozwój i odpowiedzialność za sprzedaż produktów we wszystkich kanałach sprzedaży na rynku Polskim oraz Europy Środkowej.

Opis stanowiska

  • Zarządzanie zespołem sprzedaży krajowej, marketingu oraz eksportu.
  • Bezpośredni nadzór nad funkcjonowaniem spółek międzynarodowych Grupy.
  • Tworzenie krótko i długoterminowej strategii sprzedaży dla poszczególnych rynków oraz kanałów sprzedaży.
  • Organizacja pracy Działu Sprzedaży w poszczególnych kanałach sprzedaży (hurtownie, sieci międzynarodowe).
  • Analiza rynku i monitorowanie działań konkurencji, rekomendacja odpowiednich działań przed Zarządem spółki.
  • Regularne spotkania z Kluczowymi Klientami, prowadzenie negocjacji handlowych z dystrybutorami, hurtowniami, sieciami międzynarodowymi.
  • Zarządzanie działaniami sprzedażowymi na poszczególnych rynkach w Europie Środkowo-Wschodniej.
  • Optymalizacja procesów biznesowych w obszarze swoich odpowiedzialności.
  • Budowa sił sprzedaży, marketingu, eksportu - zarządzanie zespołem ( 70 osób).

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki ekonomiczne, handlowe).
  • Doświadczenie zawodowe w zarządzaniu sprzedażą w spółce o wielokanałowej sprzedaży.
  • Umiejętność i doświadczenie w prowadzeniu negocjacji z Kluczowymi Klientami w kanale nowoczesnym, współpraca na poziomie centrali.
  • Doświadczenie w tworzeniu i implementacji strategii sprzedaży firmy.
  • Umiejętność podejmowania decyzji i wdrażania własnych pomysłów.
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Oferujemy

  • Atrakcyjny pakiet wynagrodzenia wraz z niezbędnymi narzędziami.
  • Ciekawe możliwości rozwoju.
  • Możliwość kierowania zespołem doświadczonych pracowników.
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Poznań
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page