Dyrektor Sprzedaży i Marketingu

Michael Page

Zabrze, śląskie

Michael Page Michael Page

Perspektywiczna rola w dynamicznie rozwijającej się firmie, należącej do międzynarodowej grupy kapitałowej. Firma o ugruntowanej pozycji a rynku lokalnym jak i również zagranicznym, lider w swojej branży w poszczególnych segmentach biznesowych .

Informacje o kliencie

Dla naszego klienta szukamy osoby na stanowisko Dyrektora Sprzedaży i Marketingu odpowiedzialnego za kształtowanie i realizację planów i strategii sprzedażowej firmy na rynku krajowym i rynkach eksportowych. Do kluczowych zadań należeć będzie także rozwój biznesu poprzez poszukiwanie i pozyskiwanie nowych klientów i rynków dla produktów firmy.

Opis stanowiska

* zarządzanie pionem sprzedażowym (KAM + sprzedaż + pricing +marketing), wyznaczanie celów, tworzenie systemów motywacyjnych.
* operacyjne wspieranie pracowników pionu w działaniach sprzedażowych i realizacji innych celów.
* współtworzenie strategii sprzedaży oraz jej wdrażanie.
* tworzenie i realizacja budżetu sprzedażowego
* uczestnictwo w decyzjach odnośnie kierunków rozwoju produktów firmy
* uczestnictwo w przeglądach projektowych i komitetach sterujących
* dbanie o dobry wizerunek i relacje grupowe
* badanie potrzeb klienta.
* negocjacje handlowe i umowne
* dbanie o zgodność strategii marketingowej z celami oraz wizją i misją firmy
* raportowanie do Prezesa firmy

Profil kandydata

* wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zespołu sprzedażowego w dziedzinie B2B, produktu customizowanego/ tworzonego pod potrzeby klienta.
* wykształcenie wyższe, preferowane techniczne.
* rozumie tematy techniczne - elektronika, prądy.
* doświadczenie międzynarodowe w firmach anglosaskich i/lub niemieckich będzie dodatkowym atutem.
* wysokie umiejętności negocjacyjne.
* angielski płynny (niemiecki dodatkowym atutem).
* umiejętność tworzenia umów handlowych.
* doświadczenie w branży baterii litowo- jonowych będzie dodatkowym atutem.
* asertywność
* pewność siebie
* komunikatywność
* dociekliwość
* zadaniowość
* zna swoją wartość
* ma podejście biznesowe (patrzy na interes firmy, nie tylko na swój)
* bierze odpowiedzialność za obszar, którym zarządza

Oferujemy

  • Atrakcyjne wynagrodzenie i dodatkowe benefity
  • Stabilne zatrudnienie w szybko rozwijającej się i ciekawej firmie,
  • Możliwość rozwoju zawodowego w ramach grupy kapitałowej
  • Dynamiczne między narodowe środowisko pracy
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Zabrze
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page