Dyrektor Marketingu / Head of Marketing

Michael Page

Poznań, wielkopolskie

Michael Page Michael Page

Poszukujemy kandydatów na stanowisko Dyrektora Marketingu / Head of Marketing. Doświadczenie zdobyte na tym stanowisku jest kluczowe. Ponadto doświadczenie w zarządzaniu zespołem i znajomość języka angielskiego.

Mile widziane doświadczenie z branży e-commerce.

Informacje o kliencie

Dla naszego klienta, dynamicznie rozwijającej się spółki z sektora e-commerce poszukujemy kandydatów na stanowisko Dyrektora Marketingu w Poznaniu.

Opis stanowiska

  • Planowanie strategii marketingowej oraz koordynacja realizacji wszystkich działań platformy marketplace.
  • Tworzenie planu marketingowego i planu komunikacji, uwzględniających: strategię komunikacji, sezonowość oraz inicjatywy i trendy sprzedażowe.
  • Współpraca z agencjami oraz z podwykonawcami - współtworzenie koncepcji oraz kreacji marketingowych, nadzór nad powstawaniem wysokiej jakości materiałów.
  • Ścisła współpraca z Działem sprzedaży oraz Product Managementu.
  • Koordynacja i zarządzanie pracą zespołu marketingowego.
  • Tworzenie i zarządzanie budżetem marketingowym.
  • Ustalenie celów marketingowych (KPI).
  • Analiza potrzeb i procesów zachodzących u klientów, dostarczanie insightów konsumenckich, wiedza oraz analiza aktualnych trendów rynkowych oraz działań konkurencji.
  • Aktualizacja wiedzy w kwestiach dot. aktualnych trendów w marketingu, kierunków rozwoju, głównie w obszarach dot. marketplace i e-commerce.
  • Aktywne i kreatywne szukanie pomysłów na nowe działania sprzedażowe i promocyjne.

Profil kandydata

  • Doświadczenie w kreowaniu oraz realizacji strategii i kampanii marketingowych (preferowane dla firmy z branży e-commerce).
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem.
  • Doświadczenie w pracy przy dużych, jakościowych projektach (także międzynarodowych), współudział w tworzeniu kampanii telewizyjnych, digitalowych i umiejętność ich rozliczania, w tym rozliczania agencji marketingowych i domów mediowych).
  • Umiejętność optymalizacji kosztów i negocjowania umów z celebrytami, influencerami, agencjami, domami produkcyjnymi.
  • Doświadczenie w pracy o charakterze projektowym w matrycowej strukturze.
  • Doświadczenie w pracy z Performance Marketingiem (w tym mierzenie i analiza skuteczności kampanii);
  • Dojrzałość biznesowa, samodzielność i bardzo dobra organizacja pracy.
  • Doświadczenie w pracy z narzędziami marketingowymi, tj.: ADFORM, Programmatic, Marketing Automation i wizja kolejnych ulepszeń w tym zakresie.
  • Umiejętność budowania strategii SEO, SEM, zarządzenie budżetem, efektywna kreacja płatnych działań marketingowych.
  • Znajomość zagadnień z zakresu influencer marketingu, marketing automation, osadzenie w bieżących trendach marketingowych / reklamowych.
  • Znajomość języka angielskiego, minimum na poziomie B2.

Oferujemy

  • Możliwość indywidualnego rozwoju w dynamicznie rosnącej organizacji w branży e-commerce.
  • Realny wpływ na strategię marketingową, rozwój platformy oraz wzrost pozycji rynkowej spółki.
  • Stabilną współpracę w oparciu o elastyczne formy (rodzaj umowy w zależności od preferencji Kandydata).
  • Dofinansowanie pakietu benefitów (karta sportowa, pakiet medyczny, ubezpieczenie grupowe, zniżki na posiłki).
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Poznań
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page