Dyrektor Kontrolingu (m/k)

Michael Page

Kielce, świętokrzyskie

Michael Page Michael Page

Rola dla doświadczonych dyrektorów/ek kontrolingu zarządzających dużymi zespołami. Konieczne doświadczenie w firmie produkcyjnej.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest grupa kapitałowa o ugruntowanej pozycji i działająca w branży, która opiera się negatywnym skutkom pandemii.

Opis stanowiska

  • organizacja i zarządzanie procesami controllingowymi na poziomie grupy,
  • budżetowanie, prognozy oraz plany krótko i długoterminowo, analiza odchyleń od budżetów oraz analiza wykonania,
  • zarządzanie płynnością finansową,
  • nadzór nad sprawozdawczością oraz raportowaniem wyników finansowych zgodnie z MSSF,
  • organizacja systemu kontroli wewnętrznej,
  • przygotowywanie analiz oraz raportów na potrzeby Zarządu,
  • współpraca z Zarządem nad stworzeniem strategii finansowej firmy,
  • kontrolowanie i analizowanie kluczowych wskaźników finansowych oraz operacyjnych oraz rekomendowanie optymalnych rozwiązań,
  • opracowywanie oraz bieżące usprawnianie narzędzi raportowania,
  • zarządzanie kilkudziesięcioosobowym zespołem,
  • współpraca z audytorem podczas badania sprawozdań finansowych,
  • przygotowywanie bieżących raportów na potrzeby rady nadzorczej.

Profil kandydata

  • wykształcenie wyższe kierunkowe,
  • kilkuletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym w obszarze finansów i controllingu w międzynarodowej firmie produkcyjnej o strukturze wielopodmiotowej,
  • doświadczenie w zakresie rachunkowości zarządczej i finansowej (sporządzanie sprawozdań finansowych, budżetu, kontrola kosztów, umiejętność oceny ryzyka, analiz odchyleń),
  • dobra znajomość języka angielskiego umożliwiająca płynną komunikację,
  • doświadczenie w pracy z systemami klasy ERP oraz rozwiązaniami w zakresie przetwarzania danych na potrzeby analityki i sprawozdawczości zarządczej,
  • praktyczna wiedza z rachunkowości finansowej i zarządczej oraz zakresu analiz ekonomiczno-finansowych,
  • bardzo dobre umiejętności analityczne, wyciąganie wniosków i prezentowanie rozwiązań na poziomie zarządczym,
  • doskonałe zdolności organizacyjne, w tym planowanie, podejmowanie inicjatyw,
  • umiejętność współpracy z biznesem i budowania długoterminowych relacji z partnerami zewnętrznymi i wewnętrznymi,
  • dobra znajomość zasad rachunkowości zarządczej oraz MSSF,
  • kwalifikacje ACCA, CIMA lub Biegłego Rewidenta będą dużym atutem,
  • doświadczenie w zarządzaniu zespołem.

Oferujemy

Kandydatom gotowym na relokację, Klient pomoże w znalezieniu miejsca zamieszkania. Do tej roli przysługuje auto służbowe.

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Kielce
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page