Dyrektor Finansowy

Michael Page

Wrocław, dolnośląskie

Michael Page Michael Page

Dla naszego Klienta, firmy produkcyjno- sprzedażowej, jednego z liderów w swojej branży w Europie, poszukujemy doświadczonego i ambitnego kandydata na stanowisko Dyrektora Finansowego.

Informacje o kliencie

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za nadzór nad całym departamentem finansowym firmy oraz za rozwijanie strategii finansowej i inwestycyjnej, które będą kluczowe dla sukcesu firmy. Będzie też mocno zaangażowana w działalność operacyjną firmy i bardzo blisko współpracowała z CEO.

Opis stanowiska

  • Bieżąca współpraca z CEO w roli partnera i doradcy w obszarze finansowym
  • Nadzór nad podległymi zespołami i ich rozwój
  • Wspieranie innych managerów w zakresie realizacji celów operacyjnych oraz strategicznych spółki
  • Całościowy nadzór nad sprawozdawczością spółki
  • Przekładanie pomysłów biznesowych na procesy finansowo-księgowe oraz ocena ich ewentualnych skutków podatkowych
  • Tworzenie budżetów, planów inwestycyjnych i raportów finansowych
  • Ocena projektów inwestycyjnych i przygotowywanie rekomendacji w tym zakresie
  • Identyfikacja obszarów i możliwości poprawy rentowności
  • Współpraca z audytorem, bankami, firmami ubezpieczeniowymi, oraz organami podatkowymi

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe
  • Doświadczenie na stanowisku CFO lub dyrektora finansowego w firmie handlowej
  • Bardzo dobra znajomość rachunkowości i finansów
  • Kilkuletnie doświadczenie w roli CFO o dużej decyzyjności i samodzielności (bardzo mile widziana branża handlowa)
  • Znajomość zasad handlu międzynarodowego wraz z aspektami podatkowymi
  • Znajomość specyfiki działania spółki produkcyjnej
  • Doświadczenie w przeprowadzaniu procesów DueDiligence
  • Bardzo dobra znajomość zasad rachunkowości finansowej i zarządczej
  • Znajomość prawa podatkowego
  • Wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne
  • Umiejętność podejmowania decyzji, samodzielność, podejście hands-on, nastawienie na rozwiązywanie problemów, operatywność
  • Doskonałe umiejętności analityczne i umiejętność podejmowania decyzji na podstawie danych
  • Znajomość języka angielskiego na bardzo dobrym poziomie w mowie i piśmie

Oferujemy

  • Realny wpływ na kreowanie strategii i rozwój Spółki
  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Pracę w dynamicznym i innowacyjnym środowisku
  • Elastyczny czas pracy
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Wrocław
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page