Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 21/02/2019.

Dyrektor Finansowy (K/M)

Wrocław, dolnośląskie

Michael Page

Opis stanowiska pracy

Dla naszego strategicznego klienta poszukujemy kandydata na stanowisko Dyrektora Finansowego jednej z zagranicznych spółek zlokalizowanych w Turcji. Zatrudniona osoba będzie wspierać decyzje Zarządu poprzez dostarczanie informacji na temat aktualnej i prognozowanej sytuacji finansowej oraz realizować politykę finansową Grupy poprzez zarządzanie finansami i procesami mającymi bezpośredni wpływ na sytuację finansową spółki.

Informacje o kliencie

Globalna firma produkcyjno-handlowa z centralą we Wrocławiu będąca w fazie corocznego wzrostu i dalszego rozwoju. Poszukujemy osoby gotowej na relokację do Turcji gdzie mieści się jeden z zakładów produkcyjnych klienta.

Opis stanowiska

  • Zarządzanie cash flow oraz planowanie stopnia zaangażowania kapitału obrotowego poprzez: windykację należności, planowanie wpływów w celu zabezpieczenia wydatków czy rozliczenia kompensacyjne;
  • Ocena ryzyka finansowego oraz zapewnianie dofinansowania inwestycji (m.in. środki własne, leasing, kredyty) oraz odpowiedzialność za rozliczenia dofinansowań przed instytucjami kontrolnymi;
  • Wspieranie kalkulacji kosztów wytworzenia oraz zapewnianie informacji do kalkulacji cen sprzedaży, bliska współpraca z biznesem;
  • Budżetowanie oraz odpowiedzialność za realizację budżetu;
  • Raportowanie w ujęciu miesięcznym, kwartalnym oraz rocznym; kontrola kosztów działalności;
  • Ekspozycja na działalność komercyjna przedsiębiorstwa: przygotowywanie narzędzi handlowych, raportów sprzedaży czy raportów rentowności sprzedaży;
  • Bliska współpraca z prawnikami;
  • Proponowanie optymalizacji podatkowych;
  • Reprezentowanie firmy w audytach wewnętrznych i zewnętrznych, nadzór nad kontrolami prowadzonymi przez instytucje zewnętrzne;
  • Zarządzanie podległym zespołem, dbanie o jego rozwój, organizowanie pracy.

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe;
  • Doświadczenie w podobnej roli oraz zarządzaniu finansami i/lub kontrolingiem finansowym przedsiębiorstwa - minimum 3 lata;
  • Mile widziane uprawnienia biegłego rewidenta lub ACCA;
  • Znajomość przepisów m.in. prawa bilansowego, podatkowego, dewizowego oraz zasad rachunkowości;
  • Znajomość międzynarodowych standardów rachunkowości;
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego;
  • Doświadczenie w kształtowaniu i realizacji strategii finansowej spółki;
  • Wiedza z zakresu zarządzania aktywami;
  • Znajomość systemów klasy ERP;
  • Umiejętności przywódcze, sukcesy w zarządzaniu zespołem;
  • Doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku;
  • Gotowość do stałej pracy w Turcji.

Oferujemy

Nasz klient oferuje unikalną możliwość zbodycia doświadczenia na strategicznej pozycji w jednej z zagranicznych rozwijających się spółek. Rola zapewnia również konkurencyjne wynagrodzenie oraz pakiet benefitów.

Światowy lider doradztwa personalnego, posiadający 164 biura w 34 krajach na całym... świecie. Ponad 35 lat doświadczenia pozwoliło nam wypracować skuteczne metody pracy oraz długą listę usatysfakcjonowanych Firm oraz Kandydatów. Nasi konsultanci zawsze posiadają doświadczenie biznesowe wyniesione z obszarów dla których rekrutują, znają środowisko oraz mechanizmy rządzące rynkiem. Połączenie wyspecjalizowanych konsultantów oraz globalnej bazy danych, sprawia, że działamy sprawnie i efektywnie, zawsze odpowiadając na potrzeby naszych Klientów.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
02/01/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Od 5 do 10 lat
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Praca na produkcji