Diagnosta Laboratoryjny / Technik Preparatyki Histopatologicznej

Poznań, wielkopolskie

Alab Laboratoria Sp. z o.o.

Opis stanowiska pracy

Grupę ALAB tworzą spółki zajmujące się diagnostyką medyczną skupione wokół spółki ALAB Laboratoria. Grupa jest częścią ogólnoeuropejskiej sieci laboratoriów skoncentrowanych wokół laboratorium Limbach z główną siedzibą w Heidelbergu (Niemcy). Doświadczenia wypracowane przez lata w innych krajach są wdrażane w życie w Polsce przez grupę ALAB służąc rozwojowi nowoczesnej diagnostyki z korzyścią dla pacjentów i lekarzy.

Główna Pracownia Patomorfologii firmy ALAB Plus mieści się w Warszawie przy ul. Stępińskiej 22/30 i jest jedną z największych i najnowocześniejszych Pracowni Patomorfologii w Polsce. Badania realizowane są w oparciu o zespół doświadczonych techników laboratoryjnych, diagnostów i lekarzy specjalistów patomorfologów, którzy doświadczenie zawodowe zdobywali w wiodących ośrodkach akademickich i onkologicznych w kraju i za granicą.

Opis stanowiska:

  • Wstępne przygotowanie materiału tkankowego do badania mikroskopowego
  • Wykonywanie preparatyki i opracowanie materiału tkankowego
  • Wstępna ocena jakości pobranego materiału tkankowego
  • Sprawdzanie zgodności danych osobowych pacjenta z danymi na skierowaniu

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe kierunek biologia lub biotechnologia lub analityka medyczna lub 5-letnie doświadczenie na stanowisku Technik Preparatyki Histopatologicznej
  • Mile widziane prawo wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego
  • Znajomość podstaw dotyczących aspektów technicznych patomorfologii
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku mile widziane
  • Punktualność i odpowiedzialność
  • Skrupulatność
  • Dobra organizacja pracy, umiejętność pracy pod presją czasu i pracy w zespole
  • Inicjatywa w działaniu

W zamian za zaangażowanie i pracę możemy zaoferować:

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Możliwość indywidualnego rozwoju w renomowanej i stabilnej firmie
  • Przyjazną atmosferę
  • Możliwość doskonalenia swoich umiejętności i zdobywania doświadczenia
  • Szkolenie przygotowujące do pracy
  • Dla aktywnych poza pracą dofinansowanie do karty Multi Sport

Alab Laboratoria Sp. z o.o. to ogólnopolska sieć laboratoriów diagnostycznych. Istniejemy... na rynku od 17 lat i wykonujemy 45 mln badań rocznie. Mamy 300 Punktów Pobrań materiału diagnostycznego, 85 laboratoriów we wszystkich województwach w Polsce, a w naszej ofercie jest 2500 różnych badań. Analizy wykonujemy w naszych pracowniach analitycznych, immunochemicznych, biochemicznych, specjalistycznych, serologicznych, mikrobiologicznych, toksykologicznych i genetycznych.

W swojej pracy korzystamy z doświadczeń niemieckiej grupy LIMBACH, największej niemieckiej sieci medycznych laboratoriów diagnostycznych obejmującej 22% niemieckiego rynku, która jest naszym biznesowym partnerem. Współpracujemy również z uniwersytetami i naukowcami z Europy i z całego świata, by zapewnić pacjentom i klientom najwyższą jakość usług. Stawiamy na nowoczesność i technologie, dbając o to, by aparatura, na której pracują nasi diagności dorównywała ogólnoświatowym standardom i najnowszym trendom w medycynie laboratoryjnej. Wprowadzamy do użytku w laboratoriach najnowsze osiągnięcia techniki badawczej i wiedzy medycznej – szczególnie w biologii molekularnej oraz w metodach referencyjnych o wysokiej czułości transferując wiedzę od nauki do zastosowań medycznych.

Jesteśmy liderem pod względem jakości: jako pierwsi wprowadziliśmy normę jakości ISO 15189 i posiadamy najwięcej akredytowanych procedur. W pracy wspomaga nas system informatyczny: nasi pacjenci mogą kupić większość badań przez Internet, wyniki publikujemy w zabezpieczonych kontach pacjenta oraz kontrahenta, posiadamy aplikację na urządzenia mobilne do kontaktu z lekarzem, innym laboratorium i pacjentem. Rozwijamy się bardzo dynamicznie, otwieramy kolejne punkty, wprowadzamy innowacje we wszystkich obszarach firmy, by usprawnić działania naszych pracowników oraz - przede wszystkim – by ulepszać oferowane przez nas usługi, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów.
  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
19/06/2021
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Mniej niż 1 rok
Min. wykształcenie:
Średnie zawodowe
Praca Inne , Praca Laboratorium / Farmacja / Biotechnologia , Praca Medycyna / Służba zdrowia