Demand Planner/ Planista popytu

Michael Page

Częstochowa, śląskie

Michael Page Michael Page

Kandydaci na stanowisko Demand Planner powinni posiadać: umiejętność analitycznego myślenia, doskonałą samoorganizację i komunikatywność. Dodatkowo konieczna jest znajomość języka angielskiego.

Informacje o kliencie

Jedna z największych firm produkcyjnych z branży FMCG zlokalizowana w okolicach Częstochowy.

Opis stanowiska

Pomoc w opracowaniu i realizacji planu popytu w celu osiągnięcia celów firmy.

Odpowiedzialność za prognozę statystyczną, analizę i raportowanie, jest właścicielem jednego zestawu liczb, oficjalnej prognozy sprzedaży zasilającej S&OP.

Uwzględnianie wpływu zmienności sprzedaży, wydarzeń promocyjnych itp.

Odpowiedzialność za analizę przyczyn błędów w prognozach i tworzenie, we współpracy z biznesem, rozwiązań korygujących.

Odpowiedzialność za identyfikację możliwości segmentacji, łączność pomiędzy łańcuchem dostaw a biznesem.

Wspieranie działu sprzedaży w opracowywaniu prognoz popytu w oparciu o wzorce popytu i trendy biznesowe.

Wspieranie działu sprzedaży w opracowywaniu prognoz popytu sezonowego i przewidywaniu reakcji klientów na promocje i rabaty.

Wspieranie działu sprzedaży w utrzymaniu i zasilaniu systemów planowania popytu w celu poprawy dokładności prognoz.

Pomoc w opracowywaniu rocznych budżetów.

Zapewnienie odpowiedzialności działu sprzedaży za prognozy zapotrzebowania klientów.

Wspólnie z działem sprzedaży.

Analizowanie planów marketingowych i sprzedażowych w celu osiągnięcia doskonałości w ich realizacji, obniżenia kosztów i zmniejszenia asortymentu.

Analizowanie tygodniowej i miesięcznej sprzedaży w celu dostarczenia analizy zespołom wielofunkcyjnym i wprowadzenia niezbędnych zmian w prognozach popytu.

Profil kandydata

Płynna znajomość języka angielskiego.

Doświadczenie na podobnym stanowisku lub branży logistycznej.

Silne zdolności analityczne i umiejętność rozwiązywania problemów.

Umiejętność efektywnej współpracy z różnymi działami firmy, umiejętność wywierania wpływu, osiągania konsensusu i podejmowania decyzji.

Umiejętność prezentowania i wyjaśniania pewnych zalecanych posunięć prognostycznych.

Oferujemy

Możliwość rozwoju zawodowego w innowacyjnej organizacji.

Praca w zgranym zespole w sprzyjającej atmosferze.

Stabilność zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę.

Atrakcyjne warunki finansowe zależne od kompetencji i doświadczenia.

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Częstochowa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page