Chief Accountant - TAX Expert (m/f)

Michael Page

Katowice, śląskie

Michael Page Michael Page

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za rozliczanie spółek z Grupy Kapitałowej (polskie oraz zagraniczne). Współpraca z doradcami podatkowymi w kraju i za granicą. Stały kontakt i współpraca z zagranicznymi biurami księgowymi, koordynowanie pracy zespołu księgowego w zakresie głównie podatkowym.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest globalny dostawca rozwiązań IT. Od 2009 roku nieustannie rozszerza obszar działania w branży IT, pozyskując coraz to większe grono zadowolonych partnerów biznesowych na całym świecie. Nasz klient oferuję najlepsze na rynku oprogramowanie, narzędzia do budowy infrastruktury sieciowej, serwerowej oraz rozwiązania chmurowe.

Opis stanowiska

  • Nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych grupy spółek (polskich i zagranicznych) zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa
  • Koordynacja i nadzór nad sporządzaniem deklaracji podatkowych VAT, CIT oraz ich odpowiedników dla spółek zagranicznych, ze szczególnym uwzględnieniem podatku u źródła i cen transferowych
  • Udoskonalanie procesów związanych z obowiązkami podatkowymi spółek
  • Analiza przepisów prawnych oraz wdrażanie zmian w legislacji do procesów spółek
  • Współpraca z doradcami podatkowymi w kraju i za granicą
  • Stały kontakt i współpraca z zagranicznymi biurami księgowymi
  • Koordynacja pracy zespołu księgowego w zakresie podatkowym
  • Prowadzenie szkoleń wewnętrznych w zakresie podatków
  • Sporządzanie raportów oraz analiz na potrzeby zarządu
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
  • Kontrola dokumentów księgowych zgodnie z przepisami podatkowymi

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne z zakresu rachunkowości
  • Około 4 lata doświadczenia na samodzielnym stanowisku księgowym w międzynarodowej spółce będzie dodatkowym atutem
  • Znajomość polskiej ustawy o rachunkowości oraz międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej i prawa podatkowego
  • Bardzo dobra znajomość przepisów z zakresu podatku VAT w obrocie międzynarodowym (import i eksport usług oraz towarów, transakcje wewnątrzwspólnotowe, dostawy trójstronne, łańcuchowe)
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego - min B2/C1
  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej i zespołu
  • Wysoko rozwinięte umiejętności analityczne
  • Komunikatywność i zacięcie liderskie, zdolność do budowania atmosfery współpracy
  • Energia i pasja w działaniu, pro aktywność i inicjatywa w podejmowaniu nowych działań
  • Asertywność i umiejętność skutecznego załatwiania tematów
  • Mile widziana znajomość Microsoft Dynamics AX
  • Mile widziane uprawnienia doradcy podatkowego

Oferujemy

  • Praca z gronem doświadczonych specjalistów
  • Swobodna, pozytywna atmosfera
  • Nieustanny rozwój zawodowy
  • Możliwość częściowej pracy zdalnej
  • Strefa chillout
  • Darmowy parking (również dla rowerów)
  • Elastyczne formy współpracy
  • Prywatna opieka medyczna
  • Lekcje angielskiego
  • System kafeteryjny MyBenefit
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Katowice
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page