Opis stanowiska pracy

Broker Innowacji reprezentuje pracowników naukowych i doktorantów w kontaktach z partnerami biznesowymi spoza Instytutu. Jego zadaniem będzie komercjalizacja wyników badań, nawiązywanie kontaktów z sektorem pozaakademickim i transfer technologii.

Zakres obowiązków:

Osoba zatrudniona na stanowisku brokera innowacji będzie odpowiedzialna za:

• identyfikację zasobów Instytutu (kwalifikacje pracowników i doktorantów, zasoby materialne i niematerialne, poziom rozwoju technologicznego),

• współpracę z zespołami badawczymi w celu budowania portfela kompetencji jednostki,

• zebranie i analiza informacji na temat oferowanych produktów lub usług, stosowanych technologii,

• szacowanie kosztów ekonomicznych transferu technologii,

• komercjalizację wiedzy eksperckiej pracowników naukowych i doktorantów z obszaru badań naukowych i wdrażania innowacji,

• zarządzanie procesami komercjalizacji i dystrybucji wyników badań naukowych,

• poszukiwanie odbiorców dla technologii opracowanych w Instytucie, udział w negocjacjach oraz współpraca zmierzająca do zawarcia umów pomiędzy firmami a Uczelnią,

• analizę rynku, budowanie relacji z przedsiębiorcami,

• tworzenie koncepcji wykorzystania gospodarczego uzyskanych wyników prac badawczych, w tym: badanie rynku i segmentacja grup docelowych klientów i opracowanie modelu koncepcji wykorzystania gospodarczego wyników projektów,

• aktywne poszukiwanie partnerów biznesowych do wspólnych projektów badawczych i wdrożeniowych oraz powoływanie konsorcjów naukowo-przemysłowych (także na poziomie międzynarodowym),

• pomoc w pozyskiwaniu środków finansowych na projekty badawczo-rozwojowe i wdrożeniowe,

• prezentację potencjału Instytutu w postaci technologii, know-how i patentów podczas wydarzeń promocyjnych i informacyjnych (targów i konferencji),

• prowadzenie szkoleń i warsztatów w zakresie komercjalizacji projektów naukowych i transferu technologii, skierowanych do doktorantów oraz pracowników naukowych IGR PAN.

Wymagania

Wymagane umiejętności:

• znajomość źródeł finansowania badań, zasad aplikowania po krajowe i zagraniczne środki finansowe oraz możliwości pozyskania partnerów przemysłowych'

• preferujemy kandydatów posiadających doświadczenie w zakresie usług brokerskich w obszarze transferu wiedzy i technologii ( w przypadku posiadania takiego doświadczenia prosimy o wyszczególnienie usług wykonywanych w ostatnich trzech latach, potwierdzonych referencjami);

• udokumentowana specjalizacja w dziedzinie naukowej związanej z profilem działalności IGR PAN (agronomia, biologia, genetyka).

Pozostałe wymagania:

Poszukujemy absolwentów uczelni wyższych z tytułem magistra lub inżyniera:

• cechujących się bardzo dobrymi wynikami w nauce,

• cechujących się świeżym, innowacyjnym spojrzeniem na problematykę transferu technologii,

• z kontaktami w sferze nauki i biznesu,

• dużą motywacją do działania,

• lubiących wyzwania,

• aktywnych społecznie,

• proaktywnie nastawionych na rozwiązywanie problemów,

• pewnych siebie,

• komunikatywnych,

• znających język angielski na poziomie B2 [praca w międzynarodowym zespole].

Prezentacja firmy

Instytut Genetyki Roślin PAN jest ważnym centrum naukowym w zakresie bad... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
21/04/2018
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Czas trwania umowy
30.06.2019
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Wynagrodzenie
4 000PLN - 4 200PLN / Monthly (Brutto)
Premie, dodatki:
TAK
Branża / kategoria:
Praca Marketing / PR / Social Media