Opis stanowiska pracy

Centrum Rozwoju i Edukacji w Katowicach zaprasza do wzięcia udziału w bezpłanym kursie ECDL World, Excel.

Oferujemy:
- bezpłatne zajęcia w trakcie, których zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą na podniesienie kompetencji popartych certyfikatem.

RAMOWY PROGRAM KURSU:

1. Moduł WORLD
- Korzystanie z wbudowanych opcji systemu pomocy w celu zwiększania wydajności pracy.
- Tworzenie i edycja niewielkich dokumentów tekstowych, przygotowanie ich do współdziałania i wysyłania.
- Wstawianie tabel, zdjęć i innych obiektów do dokumentu.
- Przygotowanie dokumentu do korespondencji seryjnej.
- Dopasowanie ustawień strony.
- Sprawdzanie i poprawianie błędów w pisowni;
- Wprowadzanie tekstu, symboli, znaków specjalnych.
- Wyszukiwanie.
- Wstawianie i praca z grafiką.
- Tabele, wstawianie i modyfikowanie.
- Listy – numerowane, wypunktowane.
- Formatowanie tekstu, akapitów, stron.
- Nagłówek i stopka dokumentu, typowe przypadki użycia.
- Style w dokumencie.
- Mdyfikacja układu dokumentu oraz ustawień strony.

2. Moduł EXCEL
- Praca z arkuszami kalkulacyjnymi i zapisywanie ich w różnych formatach.
- Korzystanie z wbudowanych opcji systemu pomocy w celu zwiększenia wydajności pracy.
- Wstawianie danych do komórek, tworzenie list różnymi metodami.
- Wybieranie, sortowanie, kopiowanie, przesuwanie i usuwanie danych.
- Tworzenie formuł matematycznych i korzystanie ze standardowych funkcji wbudowanych w aplikację, rozpoznawanie błędów w formułach.
- Formatowanie liczb i tekstu w arkuszach.
- Wybieranie, tworzenie i formatowanie wykresów będących ilustracją informacji liczbowych w arkuszu.
- Dostosowywanie ustawień strony.
- Sprawdzanie i poprawa błędów przed finalnym wydrukiem arkusza;
- Kopiowanie, wklejanie, wypełnianie komórek i zakresów komórek.
- Tworzenie, kopiowanie, usuwanie i przemieszczanie kolumn i wierszy.
- Formatowanie graficzne.
- Typy danych i formatowanie według typu danych.
- Tworzenie i formatowanie tabel.
- Komentarze: wstawianie, wygląd, edycja.
- Tworzenie, usuwanie i modyfikowanie arkuszy
- Wstawianie i modyfikowanie formuł; automatyczny i ręczny wybór komórek.
- Podstawowe i najczęściej używane funkcje matematyczne.
- Adresowanie względne i bezwzględne.
- Funkcje logiczne.
- Podstawowe typy wykresów i określanie źródeł danych.
- Formatowanie wykresów.

Wymagania

Kurs skierowany jest do osób, które:

- mają ukończone 30 lat
- posiadają maksymalnie średnie wykształcenie
- zamieszkują województwo śląskie
- są bezrobotne lub bierne zawodowo

Uczestnicy po zdanym egzaminie otrzymują certyfikat potwierdzający nabytą wiedzę i umiejętności.

Biorąc udział w kursie:
- zdobędziesz nowe kwalifikacje zawodowe
- zwiększysz możliwość zatrudnienia
- podniesiesz swoją atrakcyjność na rynku pracy

NIE CZEKAJ, zgłoś się już dziś!

Prezentacja firmy

Wspieramy, pomagamy, wywołujemy uśmiech.

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
26/10/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Administracja biurowa, Praca IT - Programowanie / Analizy, Praca Inne