Opis stanowiska pracy

Numer oferty: StPr/24/2422

Obowiązki:

Dokonywanie analizy akt sprawy we wskazanym zakresie, kontrolowanie stanu spraw odroczonych, zawieszonych lub oczekujących na podjęcie czynności przez sędziego albo sąd, zwracanie się do osób i instytucji o nadesłanie informacji lub dokumentów niezbędnych do przygotowania sprawy do rozpoznania, sporządzanie odpowiedzi na pisma niebędące pismami procesowymi, gromadzenie we wskazanym zakresie, orzecznictwa i literatury przydatnej do rozpoznawania spraw lub wykonywania innych zadań powierzonych sędziom w danym wydziale. Sporządzanie projektów uzasadnień. Praca od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30-15.30.

Wymagania:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie:

  • wyższe (w tym licencjat), prawnicze

Pozostałe wymagania:

  • wymagane jest posiadanie obywatelstwa Rzeczypospolitej Polskiej i korzystanie z pełni praw cywilnych i obywatelskich, posiadanie nieskazitelnego charakteru, ukończenie wyższych studiów prawniczych w Polsce i uzyskanie tytułu magistra lub ukończenie studiów zagranicznych z tego zakresu uznawanych w Polsce, ukończenie 24 roku życia.

Miejsce pracy: 3 Maja 9A, 80-802 Gdańsk, powiat: m. Gdańsk, woj: pomorskie

Rodzaj umowy: Umowa o pracę w zastępstwie

Wymagane dokumenty: - podpisany wniosek adresowany do Prezesa Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w Gdańsku o zatrudnienie na stanowisku asystenta, zawierający aktualne dane kontaktowe (adres zamieszkania, numer telefonu itp.);- własnoręcznie sporządzony życiorys;- informację o przebiegu kariery zawodowej;- oryginał lub urzędowo poświadczony odpis dokumentu potwierdzającego ukończenie studiów wyższych na kierunku prawo w Rzeczypospolitej Polskiej i uzyskanie tytułu zawodowego magistra albo zaświadczenie o zdanym egzaminie magisterskim, albo oryginał lub urzędowo poświadczony odpis dokumentu potwierdzającego ukończenie zagranicznych studiów wyższych na kierunku prawo uznanych w Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie odrębnych przepisów;- oświadczenie, o którym mowa w art. 155a § 6 ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku - Prawo o ustroju sądów powszechnych, tj. że przeciwko kandydatowi nie jest prowadzone postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe; - oświadczenie, że kandydat jest obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich; - oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów rekrutacji - własnoręcznie podpisane przez kandydata;- aktualną fotografię zgodną z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych.Do zgłoszenia kandydat może dołączyć dokumenty potwierdzające dodatkowe kwalifikacje i osiągnięcia. Osoby zainteresowane winny złożyć dokumenty z podaniem oznaczenia konkursu - (OK.110.5.2024) w Biurze Podawczym Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w Gdańsku przy ul. 3 Maja 9A lub przesłać na adres sądu w terminie do dnia 05.04.2024 (decyduje data stempla pocztowego). Konkurs rozpocznie się dnia 22.04.2024 r. o godz. 13.00 w siedzibie Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w Gdańsku, ul. 3 Maja 9A.Konkurs składa się z trzech etapów: 1) etapu pierwszego - wstępnej weryfikacji zgłoszeń kandydatów pod kątem spełnienia wymogów formalnych przystąpienia do konkursu. Lista kandydatów dopuszczonych do drugiego etapu konkursu ogłoszona zostanie w dniu 12.04.2024 na stronie internetowej Sądu i na tablicy ogłoszeń Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w Gdańsku, przy ul. 3 Maja 9A.2) etapu drugiego - testu obejmującego 36 pytań z zakresu prawa cywilnego i karnego oraz postępowania cywilnego i karnego oraz z pracy pisemnej na jeden z dwóch tematów z zakresu prawa cywilnego i prawa karnego, wybrany przez kandydata;3) etapu trzeciego - rozmowy kwalifikacyjnej. Osoby, które nie złożą kompletu dokumentów, a także osoby, które nie będą spełniały warunków ustawowych, nie zostaną dopuszczone do dalszego etapu postępowania konkursowego. Osoby, które nie zostaną zakwalifikowane, mogą odebrać dokumenty w terminie 7-u dni od dnia ogłoszenia wyniku konkursu - po tym terminie dokumenty zostaną zniszczone.

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty

Prezentacja firmy

źródło oferty: CBOP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
12/03/2024
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Umowa na zastępstwo
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Prawo / Prokuratura

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy