Opis stanowiska pracy

Numer oferty: StPr/19/6251

Obowiązki:

Asystent rodziny prowadzi pracę z rodziną w miejscu jej zamieszkania lub w miejscu wskazanym przez rodzinę.
Do zadań asystenta rodziny należy w szczególności:
Opracowanie i realizacja planu pracy z rodziną we współpracy z członkami rodziny i w konsultacji z pracownikiem socjalnym;
Udzielanie pomocy rodzinom w poprawie ich sytuacji życiowej, w tym w zdobywaniu umiejętności prawidłowego prowadzenia gospodarstwa domowego;
Udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów socjalnych;
Udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów psychologicznych;
Udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów wychowawczych z dziećmi;
Wspieranie aktywności społecznej rodzin;
Motywowanie członków rodzin do podnoszenia kwalifikacji zawodowych;
Udzielanie pomocy w poszukiwaniu, podejmowaniu i utrzymywaniu pracy zarobkowej;
Motywowanie do udziału w zajęciach grupowych dla rodziców, mających na celu kształtowanie prawidłowych wzorców rodzicielskich i umiejętności psychospołecznych;
Podejmowanie działań interwencyjnych i zaradczych w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i rodzin;
Prowadzenie indywidualnych konsultacji wychowawczych dla rodziców i dla dzieci;
Prowadzenie dokumentacji dotyczącej pracy z rodziną;
Dokonywanie okresowej oceny sytuacji rodziny, nie rzadziej niż co pół roku;
Monitorowanie funkcjonowania rodziny po zakończeniu pracy z rodziną;
Sporządzanie na wniosek sądu, opinii o rodzinie i jej członkach;
Współpraca z jednostkami administracji rządowej i samorządowej, właściwymi organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami i osobami specjalizującymi się w działaniach na rzecz dziecka i rodziny;
Współpraca z Zespołem Interdyscyplinarnym do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie lub grupą roboczą oraz innymi podmiotami, których pomoc przy wykonywaniu zadań uzna za niezbędną.

Wymagania:

Wymagania pożądane:

Wykształcenie:

  • wyższe (w tym licencjat), inne

Pozostałe wymagania:

  • I. Wymagania niezbędne: Asystentem rodziny może być osoba, która posiada obywatelstwo polskie oraz wykształcenie: a) Wyższe na kierunku pedagogika, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie lub praca socjalna lub b) Wyższe na dowolnym kierunku uzupełnione szkoleniem z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną i udokumentuje co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną lub studiami podyplomowymi obejmującymi zakres programowy szkolenia określony na podstawie art. 12 ust. 3 Ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2016 r., poz. 575 ze zm.) i udokumentuje co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną lub średnie i szkolenie z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną, a także udokumentuje co najmniej 3-letni staż pracy z dziećmi lub rodziną; c) Nie jest i nie była pozbawiona władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest jej zawieszona ani ograniczona; d) Wypełnia obowiązek alimentacyjny w przypadku gdy taki obowiązek w stosunku do niej wynika z tytułu egzekucyjnego; e) Nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe; f) Posiada pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych. II. Wymagania dodatkowe: 1. Doświadczenie w pracy zawodowej na podobnym stanowisku; 2. Wiedza i doświadczenie w zakresie prawidłowego funkcjonowania rodziny; 3. Samodzielność w działaniu oraz wykazywanie własnej inicjatywy; 4. Komunikatywność, empatia, zaangażowanie, asertywność; 5. Umiejętność zachowania bezstronności w kontaktach z rodziną; 6. Prawo jazdy kat. B i posiadanie własnego środka transportu; 7. Znajomość przepisów ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz innych aktów normatywnych związanych z pomocą społeczną, ustawy z dnia 4 listopada 2016 r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin "Za życiem".

Miejsce pracy: RYNEK 10, 36-050 Sokołów Małopolski, powiat: rzeszowski, woj: podkarpackie

Rodzaj umowy: Umowa zlecenie / Umowa o świadczenie usług

Wymagane dokumenty: kontakt osobisty z kierownikiem Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokołowie Młp. pok. nr 1 lub tel. 17 7729209 lub e-mail: sokolow@ops.net.pl z zaznaczeniem w temacie wiadomości "asystent rodziny

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty

Prezentacja firmy

źródło oferty: CBOP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
02/12/2019
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Ochrona

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy