Opis stanowiska pracy

Numer oferty: StPr/24/0629

Obowiązki:

1) opracowanie i realizacja planu pracy z rodziną we współpracy z członkami rodziny i w konsultacji z pracownikiem socjalnym;
2) opracowanie, we współpracy z członkami rodziny i koordynatorem rodzinnej pieczy zastępczej, planu pracy z rodziną, który jest skoordynowany z planem pomocy dziecku umieszczonemu w pieczy zastępczej;
3) udzielanie pomocy rodzinom w poprawie ich sytuacji życiowej, w tym w zdobywaniu umiejętności prawidłowego prowadzenia gospodarstwa domowego;
4) udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów socjalnych;
5) udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów psychologicznych;
6) udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów wychowawczych z dziećmi;
7) wspieranie aktywności społecznej rodzin;
8) motywowanie członków rodzin do podnoszenia kwalifikacji zawodowych;

Wymagania:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie:

  • wyższe (w tym licencjat)
  • średnie branżowe
  • średnie zawodowe

Pozostałe wymagania:

  • Wymagane dokumenty w zamkniętej kopercie z dopiskiem Ogłoszenie o naborze na stanowisko Asystent rodziny można składać w terminie do dnia 11 marca 2024 r. do godz. 11.00: 1) osobiście, w siedzibie Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kisielicach ul. Sienkiewicza 18, 2) drogą elektroniczną na adres sekretariat@mgops.kisielice.pl (dokument musi zawierać podpis elektroniczny kwalifikowany), 3) lub przesłać za pośrednictwem poczty lub kuriera na adres (decyduje data wpływu do MiejskoGminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kisielicach): Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kisielicach, ul. Sienkiewicza 18, 14-220 Kisielice. Asystentem rodziny może być osoba, która: 1) Posiada wykształcenie: wyższe na kierunku pedagogika, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie lub praca socjalna Lub wyższe na dowolnym kierunku uzupełnione szkoleniem z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną i udokumentuje co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną lub studiami podyplomowymi obejmującymi zakres programowy szkolenia określony na podstawie art. 12 ust. 3 ustawy z dnia 09 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz.821 ze zm.) i udokumentuje co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną lub średnie lub średnie branżowe i szkolenie z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną, a także udokumentuje co najmniej 3-letni staż pracy z dziećmi lub rodziną. 2) Nie jest i nie była pozbawiona władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest jej zawieszona ani ograniczona; 3) Wypełnia obowiązek alimentacyjny - w przypadku, gdy taki obowiązek w stosunku do niej wynika z tytułu egzekucyjnego; 4) Nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe; 5) Posiada pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych; 6) Stan zdrowia pozwala jej na wykonywanie zadań określonych w ogłoszeniu. 7). Posiada prawo jazdy kategorii B.

Miejsce pracy: Sienkiewicza 18, 14-220 Kisielice, powiat: iławski, woj: warmińsko-mazurskie

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony

Wymagane dokumenty: Wymagane dokumenty pod adresem strony - https://mgopskisielice.bip.gov.pl/ogloszenia-o-prace/ogloszenie-o-naborze-nr-3-2024-z-dnia-29-lutego-2024-r.html

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty

Prezentacja firmy

źródło oferty: CBOP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
13/03/2024
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Ochrona

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy