Architekt ds. rozwoju platformy API

Power Media

Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

Power Media

Od: Power Media
Miejsce pracy: Bydgoszcz

Nasz klient: Polska firma działającą na styku biznesu i IT od 2014 roku. Firma stanowi swego rodzaju translator języka biznesowego na informatyczny (i odwrotnie). Sukcesywnie podnosi jakość proponowanych rozwiązań, to z kolei przekłada się na zadowolenie Klientów, przynosząc wymierne korzyści dla prowadzonego biznesu. Dzięki trzem obszarom działalności: analizie biznesowej, robotyzacji procesów biznesowych oraz kontroli jakości, nasz klient poznał od podszewki firmy i procesy zachodzące w branży leasingowej, ubezpieczeniowej, farmaceutycznej oraz finansowej.

Poszukujemy osoby na stanowisko: Architekta ds. rozwoju platformy API / Architekta IT do pracy w Departamencie Rozwoju Aplikacji Bankowości Elektronicznej.

Miejsce pracy: Warszawa / praca zdalna w większości czasu (sporadyczne wizyty w biurze)

Zakres obowiązków:

  • projektowanie, budowanie, konfiguracja generycznych rozwiązań API
  • projektowanie i wdrażanie mikroserwisów
  • projektowanie, wdrażanie i migracja komponentów do architektury chmurowej
  • tworzenie dokumentacji
  • udział we wdrożeniach rozwiązań dziedzinowych
  • optymalizacja istniejących rozwiązań i narzędzi
  • realizacja zadań zgodnie z paradygmatem API-First
  • wspieranie deweloperów i analityków przy realizacji celów zespołowych i indywidualnych

Oczekiwania wobec kandydatów:

  • wyższe wyksztalcenie informatyczne lub kierunki pokrewne
  • min. roczne doświadczenie na stanowisku Architekt IT (lub podobnym) lub min. 5-letnie doświadczenie związane z tworzeniem oprogramowania
  • praktycznej znajomości zagadnień: Git/Gerrit, Jenkins, Docker, Kubernetes, OpenShift, Artifactory, Swagger, JSON, XML, RabbitMQ
  • biegłej znajomości systemu operacyjnego Windows, Linux
  • znajomości platform API management (np. Apigee, Broadcom API Gateway, Azure Application Gateway)
  • znajomość narzędzi tworzenia architektury IT (np. Enterprise Architect)
  • znajomości metodyk pracy zwinnej
  • znajomości narzędzi do monitorowania API
  • znajomości praktyk związanych ze skalowalnością i wysoką wydajnością systemów
  • szybkiego pozyskiwania i przyswajania wiedzy oraz analizy działania skomplikowanych systemów informatycznych

Mile widziane:

  • doświadczenie w programowaniu w językach Java/Kotlin, Python, C++
  • wiedza w zakresie infrastruktury i wirtualizacji
  • wiedza i doświadczenia w zakresie InfrastructureAsCode i terraform/packer
  • wiedza w zakresie działania maszyn VM w chmurze i usług chmurowych
  • wiedza w zakresie działania i zarządzania rozwiązaniami PaaS (Platform as a Service), CaaS (Container as a Service) , SaaS (Software as a Service), IaaS (Infrastructure as a Service)
  • wiedza z zakresu sieci LAN/WAN, urządzeń sieciowych, Firewall, serwerów proxy i Load Balancerów, popularnych protokołów sieciowych: HTTP(s), DNS, SSH, TCP/IP, usług sieciowych REST, SOAP

Firma oferuje:

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę lub B2B
  • możliwość pracy w projektach dla wielu branż oraz w różnych technologiach
  • możliwość udziału w szkoleniach i konferencjach branżowych
  • elastyczne godziny pracy
  • możliwość pracy zdalnej w większości czasu (sporadyczne wizyty w biurze)
  • podczas pandemii możliwa praca 100% zdalna
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Power Media