Analityk Finansowy (m/f)

Michael Page

Lubliniec, śląskie

Michael Page Michael Page

Głównym zadaniem analityka finansowego jest świadczenie usług zarządzania informacją finansową, pomoc właścicielom organizacji w zakresie budżetowania w procesie planowania oraz wsparcie analityczne przekazywanie wskazówek dotyczących wszystkich działań, planów, celów i czynników biznesowych, które przyczynią się do wzrostu zysków organizacji.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest międzynarodowa firma, która w związku z dynamicznym rozwojem poszukuje kandydata na stanowisko Analityka Finansowego.

Opis stanowiska

  • Tworzenie miesięcznych raportów zakładowych obejmujących aktualne dane, prognozy i przepływy pieniężne dla wszystkich działań biznesowych
  • Wsparcie w tworzeniu rocznego budżetu obejmującego rachunki zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych
  • Dostarczanie raportów finansowych (KPI, sprzedaży, kosztów) różnym udziałowcom
  • Pomoc przełożonym w poprawianiu ich wydajności pracy, współpraca z nimi w celu zapewnienia odpowiednich wskaźników finansowych
  • Dostarczanie zróżnicowanych opinii dla kierownictwa
  • Uczestnictwo, inicjacja i kierowanie usprawnieniami procesów
  • Współpraca z audytorami wewnętrznymi i zewnętrznymi podczas kontroli ustawowych i kontroli wewnętrznej
  • Współpraca z kontrolerem finansowym we wszelkich pojawiających się kwestiach
  • Przygotowanie danych do (analizy / oceny) dla procesów inwestycyjnych
  • Sporządzanie raportów ad-hoc
  • Odpowiedzialność za raportowanie zarządcze
  • Wsparcie działu kontrolingu w zrozumieniu i interpretacji danych finansowych
  • Wspieranie procesu podejmowania decyzji biznesowych
  • Proponowanie zmian usprawniających wydajność firmy
  • Pogłębianie wiedzy na temat obowiązujących zasad, przepisów, standardów i najlepszych praktyk w obszarze finansów
  • Regularna współpraca z różnymi działami wewnątrz organizacji, w celu budowania silnych relacji w strukturach finansowych

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe (preferowana bankowość, finanse lub ekonomia)
  • Min. 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze analizy finansowej, rachunkowości, kontrolingu lub finansów
  • Znajomość obszaru finansów z silnym zrozumieniem dynamiki P & L
  • Wysoka znajomość biznesu i finansów, umiejętności oceny, analizy i rozwiązywania problemów
  • Wymagane doświadczenie w zakresie obsługi systemów księgowych
  • Wymagane zrozumienie zasad rachunkowości
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie)
  • Doskonałe umiejętności informatyczne (szczególnie MS Office, systemy ERP)
  • Wysokie zdolności analityczne, umiejętność wyciągania wniosków na podstawie danych
  • Mentalność ukierunkowana na rozwiązania, z dbałością o szczegóły
  • Doskonałe umiejętności interpersonalne oraz umiejętność komunikowania się z osobami spoza obszaru finansowego
  • Współpraca z zespołem wraz z umiejętnościami koordynacji zadań
  • Silne zaangażowanie w przejrzystość i kodeks etyczny

Oferujemy

  • Możliwość rozwoju w międzynarodowej, dynamicznie rozwijającej się firmie
  • Pakiet benefitów oraz szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne
  • Możliwość wzięcia udziału w kluczowych dla Grupy projektach
  • Wysokie wynagrodzenie

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Lubliniec
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page