Analityk Baz Danych

Power Media

Wrocław, dolnośląskie

Power Media

Od: Power Media
Miejsce pracy: Wrocław

Opis stanowiska

Dla naszego Klienta z branży finansowej, zajmującego się tworzeniem oprogramowania, analizą biznesową i szeroko pojętym consultingiem poszukujemy Analityka Baz Danych, który dołączy do zespołu tworzącego rozwiązania obsługujące fundusze inwestycyjne.

Konsultanci łączą wiedzę technologiczną z analitycznym spojrzeniem i znajomością branży, aby móc opracować zrównoważone rozwiązania. Skupiają się na organizowaniu danych, rozwijaniu platform oraz algorytmów, generowaniu spostrzeżeń i ułatwianiu transformacji cyfrowej danych w celu zwiększenia sprawności.

Firma naszego Klienta czynnie uczestniczy w akcjach charytatywnych, m.in. szlachetna paczka lub bieg firmowy oraz dba o rozwój pracowników na wielu płaszczyznach.

Miejsce pracy: Wrocław hybrydowo (80% pracy zdalnej)

Zadania:

  • Łączenie wiedzy biznesowej i umiejętności programistycznych w procesie budowania złożonych rozwiązań
  • Analizowanie danych z wykorzystaniem różnego oprogramowania (np. SQL), narzędzi i technik
  • Przekształcanie pytań/problemów/potrzeb interesariuszy biznesowych w jasne i jednoznaczne specyfikacje techniczne
  • Wspieranie zespołu programistów w implementacji logiki biznesowej (Python/Matlab/R)
  • Analiza procesów rozwojowych, doskonalenie procedur i dokumentacji

Wymagania:

  • Znajomość algorytmów, struktur danych, tematów inżynierii finansowej, klas aktywów, procesów inwestycyjnych i danych rynkowych
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe w dziedzinie informatyki/matematyki (matematyka stosowana/matematyka aktuarialna i finansowa), informatyka w biznesie, analityka ekonomiczna
  • Doświadczenie w integracji danych z wielu źródeł
  • Interpretacja modeli danych, hurtowni danych i wyszukiwania zapytań
  • Umiejętność programowania w językach skryptowych takich jak Python lub R, Matlab lub Bash, a także wiedza na temat przetwarzania danych z wykorzystaniem SQL
  • Wiedza na temat standardów kodowania i ich stosowania
  • Dobra znajomość języka angielskiego
  • Znajomość języka niemieckiego będzie dodatkowym atutem

Oferujemy:

  • Roczny budżet szkoleniowy
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę oraz elastyczne godziny pracy
  • Warsztaty NVC
  • Regularne wyjścia firmowe
  • W ramach urozmaicenia pracy zdalnej także pizza z dowozem do domu
  • Dedykowany budżet na opiekę medyczną, karty sportowe i ubezpieczenie na życie
  • Premie roczne
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Power Media