Administrator Linux

Luminos

Katowice, śląskie

Opis stanowiska pracy

Do obowiązków osoby zatrudnionej będzie należało:

- bieżący nadzór nad poprawnym działaniem serwerów
- wykonywanie aktualizacji
- nadzór nad kopiami zapasowymi
- szukanie, testowanie i wdrażanie nowych rozwiązań
- reagowanie na awarie
- nadzór nad poprawnym działaniem używanego oprogramowania
- pomoc użytkownikom w zakresie działania systemu

Wymagania

- dobra znajomość systemów GNU/Linux
- podstawowa znajomość systemów Windows Server
- umiejętność pisania prostych skryptów w bashu lub innym języku skryptowym
- samodzielność w poszukiwaniu rozwiązań problemów
- chęć nauki i poszerzania swojej wiedzy
- zacięcie do automatyzacji swoich działań;)

Mile widziane
- znajomość technik wirtualizacyjnych (Xen)
- doświadczenie w pracy z macierzami dyskowymi
- umiejętność konfiguracji iptables
- znajomość języka SQL
- znajomość Apache, OpenVPN, Postfix (lub inny MTA), DHCP, samba, RDS, bind, postgresql, mysql, rsync, Windows RDS
- znajomość przynajmniej jednego z systemów monitorujących pracę serwerów (np: prometheus, zabbix, nagios...)
- znajomość przynajmniej jednego z systemów zarządzania wieloma serwerami (np. ansible, chef, puppet...)
- doświadczenie na podobnym stanowisku

Prezentacja firmy

Firma Luminos zajmuje się kompleksową obsługą informatyczną małych i śre... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
10/03/2019
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca IT - Bazy danych, Praca IT - Hardware / Information Systems, Praca IT - Konsulting