Opis stanowiska pracy

Dom Dziecka im. św. Mikołaja Caritas Archidiecezji Wrocławskiej ogłasza konkurs na wolne stanowisko pracy:
Wychowawca
Wymiar etatu: 1
Czas pracy – system równoważny
Umowa na okres próbny - 3 miesiące
System wynagrodzenia: miesięczny
I. Wymagania w stosunku do kandydatów:
• obywatelstwo polskie,
• ukończone studia wyższe na kierunku: pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, praca socjalna, nauka o rodzinie lub na innym kierunku w zakresie resocjalizacji, pracy socjalnej, pedagogiki opiekuńczo -wychowawczej, albo na innym kierunku uzupełnione studiami podyplomowymi w zakresie psychologii, pedagogiki, nauki o rodzinie lub resocjalizacji.
• posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych,
• brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
• stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na określonym w naborze stanowisku,
Wymagania dodatkowe:
Osoba ubiegająca się na stanowisko wychowawcy powinna posiadać wiedzę na temat zasad funkcjonowania placówek opiekuńczo- wychowawczych wsparcia dziennego oraz posiadać umiejętność komunikowania się i pracy w zespole.
II. Zakres wykonywanych zadań na stanowisku:
• prowadzenie zajęć wychowawczych i opiekuńczych dla dzieci i młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym, pochodzących z rodzin ubogich, posiadających problemy wychowawcze oraz inne dysfunkcje społeczne,
• pomoc w nauce i odrabianiu zadań domowych,
• współpraca z rodzicami i opiekunami prawnymi dzieci,
• współpraca z PCPR oraz instytucjami takimi jak: szkoła, placówki medyczne, kuratorzy sądowi,
• wykonywanie innych czynności nie ujętych w niniejszym zakresie, a wynikających z zajmowanego stanowiska.
III. Wymagane dokumenty:
1. List motywacyjny – opatrzony klauzulą: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926 z późn. zm.) oraz ustawą z dnia 21.11.2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2008 r. Nr 223 poz. 1458
z późn. zm.).”
2. Życiorys (CV)

Prezentacja firmy

Dom Dziecka im. św. Mikołaja Caritas Archidiecezji Wrocławskiej z... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
03/09/2015
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Organizacje pozarządowe / Wolontariat