TRENER BIZNESU Z PASJĄ - PRAKTYK ZARZĄDZANIA

Laboratorium Arkanów Biznesu

40-145 Katowice, śląskie

Opis stanowiska pracy

Realizując projekty szkoleniowe dla naszych Klientów opieramy się na działaniach zespołu trenerów wyspecjalizowanego w szkoleniach z konkretnego obszaru. Trener zespołu jest uruchamiany do następujących aktywności:

- Pisanie programów szkoleniowych pod zamówienia ofertowe od Klientów, zawierających tematykę zajęć, cele i efekty oddziaływań szkoleniowych.

- Przygotowywanie koncepcji i materiałów na spotkania z Klientami oraz udział w tych spotkaniach (najczęściej w Warszawie).

- Kontakt z uczestnikami szkoleń i ich przełożonymi podczas procesu identyfikacji potrzeb szkoleniowych.

- Przygotowywanie scenariuszy szkoleń, które będą atrakcyjne dla Klienta z uwagi na proponowaną metodologię i narzędzia realizacji warsztatów.

- Prowadzenie warsztatów szkoleniowych na terenie całej Polski, w dużych i małych projektach (prowadzenie serii tych samych szkoleń dla określonej grupy zawodowej w kilkunastu lokalizacjach, jak również pojedyncze szkolenia dla wybranych pracowników).

- Udział w stacjonarnych spotkaniach zespołów projektowych (w naszym katowickim biurze), zdalna praca w podzespołach z innymi trenerami dedykowanymi do realizacji projektu.

-Przygotowywanie raportów szkoleniowych, opisujących przebieg zajęć, obserwacje trenera i jego wnioski dotyczące pracy grupy.

- Reprezentowanie firmy na imprezach branżowych, możliwy udział w rozwojowych spotkaniach wewnętrznych.

Wymagania

Chcemy nawiązać współpracę z trenerem biznesu, który przede wszystkim łączy w swojej pracy dwa elementy:

1) kompetencje trenera prowadzącego zajęcia w formie mocno warsztatowej, pracującego z uwzględnieniem procesu grupowego i w oparciu Cykl Kolba.

2) praktyczne doświadczenie zawodowe w zarządzaniu i posługiwanie się konkretnymi narzędziami z obszaru zarządzania.

Szczególnie interesujące dla nas będą kompetencje w ramach prowadzenia warsztatów z tematyki:

- analizy transakcyjnej

- dysfunkcji zespołów

- przywództwa sytuacyjnego

- innowacyjnych koncepcji przywództwa

- elementów Lean w zarządzaniu

- obsługi systemów CRM, Lotus Notes

- innowacyjnych koncepcji motywowania (np. grywalizacja)

- MBO (zarządzanie przez cele), ROM (zarządzanie zorientowane na rezultat)

- elementów coachingu w zarządzaniu

Wymagania generalne:

- Doświadczenie w wymiarze min. 500 godzin w prowadzeniu szkoleń warsztatowych dla biznesu;

- Poważne podchodzenie do współpracy, w tym terminowe wywiązywanie się z wszelkich zadań wynikających z wcześniejszych ustaleń i solidne wykonywanie prac (prowadzenie warsztatów, przygotowywanie materiałów, przygotowywanie się do spotkań).

- Pozostawanie w kontakcie z Działem Programowych firmy, w sprawach merytorycznych (na temat programów szkoleń, realizacji zajęć, zadań wdrożeniowych itd.) oraz organizacyjnych (związanych z aktualizowaniem swojego grafiku dostępności, umawianiem się na spotkania, dostarczaniem materiałów szkoleniowych na czas).

- Postawa otwartości na generowanie twórczego, trenerskiego fermentu w realizowaniu projektów szkoleniowych.

- Tolerancja, chęć wymiany doświadczeń.

- Gotowość do współpracy w oparciu o informację zwrotną.

- Gotowość do superwizowania swoich zajęć, zgodnie z zachowaniem standardów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Prezentacja firmy

LAB to firma szkoleniowo-konsultingowa o ogólnopolskim zasięgu, współpra... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
09/09/2015
Wymiar etatu:
Obojętne
Rodzaj umowy:
Umowa o dzieło
Liczba wakatów:
2
Min. doświadczenie:
Od 5 do 10 lat
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Nauka / Edukacja / Szkolenia