Tester automatyzujący - monitoring WWW

Monit24.pl Sp. z o.o.

Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

Od kilkunastu lat zajmujemy się dostarczaniem autorskich rozwiązań monitorujących dostępność usług on-line (od www, przez wszystkie typy usług IP, po natywne aplikacje mobilne pod IOS i Android). Nasze usługi świadczymy dla największych firm w branżach finansowej, e-commerce, GOV, hosting, cloud, media+TV, wydawnictw i innych.

Wszystko to w oparciu o własne oprogramowanie i najnowsze, opensourcowe rozwiązania, dzięki czemu możemy szybko wprowadzać ciekawe i innowacyjne funkcjonalności, unikalne na rynku. Posiadamy infrastrukturę w kilkudziesięciu lokalizacjach na wszystkich kontynentach, skąd prowadzony jest zewnętrzny monitoring działania usług naszych klientów.

Poszukujemy osoby, która będzie uczestniczyła w procesie świadczenia usługi monitorowania w roli testera automatyzującego (utrzymanie i obsługa 80% / rozwój 20%). Praca na pełny etat w nowoczesnym biurze w Warszawie 100m od stacji metra Rondo Daszyńskiego (tzw. Isengard).

W szczególności osoba którą zatrudnimy, będzie zajmować się:

  • weryfikacją poprawnego działania testów usług naszych klientów z wykorzystaniem naszego panelu monitorowania i naszych bibliotek
  • aktualizacją modułów testujących i reguł systemu monitorowania
  • aktualizacją parametrów testów monitoringu (parametryzacja z wykorzystaniem naszych narzędzi i panelu zarządzania usługami)
  • analizą przyczyn wykrytych awarii i identyfikacją zdarzeń false-positive
  • współpracą z wyznaczonymi osobami po stronie naszego biura obsługi klienta w zakresie pomocy przy bardziej złożonych przypadkach
  • tworzeniem nowych testów i reguł monitorujących
  • pomocą w rozwoju systemu monitorowania o nowe typy testów i nowe narzędzia ułatwiające i automatyzujące naszą pracę
  • automatyzacją tego, co jeszcze nie zautomatyzowane
  • dbaniem o wysoką dostępność i jakość działania naszego systemu

Wymagania

Do pracy na tym stanowisku wymagana jest:

  • praktyczna znajomość przynajmniej jednego z języków skryptowych np: Python, Perl, PHP, lub Bash
  • biegłość i łatwość pracy w środowisku Linux w pracy pod konsolą (ewentualnie MAC OSX lub FreeBSD)
  • umiejętność korzystania z systemu zarządzania wersjami oprogramowania: git
  • doświadczenie w pracy związanej z IT np. programowaniem, web developmentem, administracją systemami lub wsparciem IT (ewentualnie studia o kierunku informatycznym - w trakcie lub zakończone)
  • praktyczna znajomość wyrażeń regularnych (regexp)
  • umiejętność korzystania z narzędzi typu Chrome DevTools / plugin web developer
  • znajomość zasad w oparciu o jakie działają strony internetowe (pojęcia takie jak: HTTP(s), SSL/TLS, DNS, TCP/IP, ładowanie elementów strony)

Prezentacja firmy

Jesteśmy firmą polską zajmującą się badaniem i analizą działania e-usług... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
20/01/2020
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Wynagrodzenie
5 000PLN - 8 000PLN / Monthly (Brutto)
Branża / kategoria:
Praca IT - Hardware / Information Systems, Praca IT - Programowanie / Analizy, Praca Internet / e-commerce, Praca IT - Kontrola jakości, Praca IT - ERP