Stypendium w Szkole Trenerów CRPS

CRPS

Poznań, wielkopolskie

Opis stanowiska pracy

O nas
Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych jest liderem branży usług edukacyjnych, doradczych i szkoleniowych. Od ponad 10 lat zajmujemy się wsparciem rozwoju młodzieży szkolnej, pracowników administracji publicznej, biznesu. Świadczymy usługi dla takich instytucji jak:
• Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ)
• Ministerstwo Środowiska
• Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
• Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
• Ministerstwo Sprawiedliwości
• Główny Urząd Statystyczny (GUS)
• Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS)
• Uniwersytet Jagielloński (UJ)

Szkoła Trenerów
Szkoła Trenerów jest innowacyjnym projektem przygotowującym do prowadzenia profesjonalnych szkoleń i warsztatów szkoleń dla szerokiego grona odbiorców, m.in.:
• Pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej, Powiatowych Centrum Pomocy Rodzinie,
• Pracowników Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej,
• Członków Zespołów Interdyscyplinarnych ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie,
• Członków Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
• Dzieci i młodzieży, a także ich nauczycieli i rodziców.

Kurs obejmuje 100 godzin dydaktycznych intensywnych zajęć ze specjalistą z zakresu profilaktyki, certyfikowanym trenerem, który przeprowadził ponad 4000 godzin szkoleń. Program szkolenia obejmuje:
• Trening interpersonalny
• Pracę z oporem grupy
• Radzenie sobie z sytuacjami trudnymi podczas szkolenia
• Techniki pracy z grupą
• Specyfikę pracy z dorosłymi - andragogikę
• Etiudy trenerskie

Edycja 2016 odbędzie się w Poznaniu. Planowany termin to 1-11 lutego 2016. Podczas szkolenia zapewniamy wyżywienie.
Istnieje możliwość noclegu w ośrodku szkoleniowym w preferencyjnej cenie.

Głównym celem naszego projektu jest poszukiwanie talentów trenerskich w całej Polsce i nawiązanie stałej współpracy. W związku z tym oferujemy:
• możliwość dofinansowania 100% kosztów kursu trenerskiego (5 tys. zł)
• płatny staż w CRPS. Podczas stażu umożliwiamy zdobycie doświadczenia szkoleniowego w wymiarze 250 godzin dydaktycznych oraz zapewniamy stały kontakt z superwizorem, a także wsparcie merytoryczne. Organizujemy szkolenia i warsztaty na terenie całej Polski. W ramach stażu będziemy proponować prowadzenie zajęć w województwie trenera lub na terenie województw sąsiadujących. Staramy się zapewnić 8-godzinny dzień pracy.
• Po odbyciu stażu istnieje możliwość stałej współpracy jako trener w CRPS.

Wymagania

Kryteria, które będą brane pod uwagę przy przyznawaniu stypendium:
• wykształcenie wyższe na kierunkach takich jak: psychologia, pedagogika, socjologia, komunikacja społeczna lub pokrewnych,
• gotowość do pracy wyjazdowej oraz dyspozycyjność,
• prawo jazdy oraz własny samochód,
• komunikatywność, otwartość, umiejętność spranego wyrażania swoich myśli, poprawna dykcja.

Mile widziane (ale nie konieczne):
• doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i warsztatów,
• doświadczenie w pracy w placówkach, które są w gronie odbiorców naszych usług (np. OPS).

Prezentacja firmy

www.crps.pl

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
26/12/2015
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Umowa o dzieło
Liczba wakatów:
10
Min. doświadczenie:
Tylko praktyki
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Wynagrodzenie
3 000PLN - 5 000PLN / Monthly (Brutto)
Branża / kategoria:
Praca Nauka / Edukacja / Szkolenia