Opis stanowiska pracy

• Dekretowanie i księgowanie dokumentów kosztowych i przychodowych, wg polskich
i międzynarodowych standardów rachunkowości;
• Księgowanie wydatków inwestycyjnych i środków trwałych;
• Sporządzanie deklaracji podatkowych;
• Sporządzanie raportów i zestawień dla Zarządu i udziałowca;
• Raportowanie do GUS i NBP, Intrastat;
• Weryfikacja rozliczeń z dostawcami i odbiorcami;
• Przygotowanie i sporządzanie sprawozdań finansowych grupowych i statutowych,
także miesięcznych;
• Uzgadnianie sald Intercompany;
• Bieżąca współpraca z innymi działami firmy i grupy kapitałowej (m.in. w Polsce, Niemczech
i Luksemburgu).

Wymagania

• Wykształcenie wyższe, wskazane o profilu ekonomicznym;
• Kilkuletnie doświadczenie związane z pracą w dziale księgowości firmy produkcyjnej
lub produkcyjno – handlowej;
• Praktyczna znajomość polskich i międzynarodowych standardów rachunkowości
oraz przepisów podatkowych;
• Bardzo dobra umiejętność obsługi MS Excel;
• Komunikatywna znajomość języka niemieckiego lub języka angielskiego (kontakt telefoniczny i mailowy z niemieckimi podmiotami powiązanymi, sporządzanie raportów finansowych
w j. angielskim i/lub niemieckim);
• Zaangażowanie w wykonywanie obowiązków, dobra organizacja pracy, otwartość
i umiejętność współpracy w zespole.

Oferujemy:
• Realne możliwości rozwijania kariery zawodowej w firmie będącej liderem na rynku;
• Możliwość zdobycia ciekawych doświadczeń zawodowych w strukturach międzynarodowych;
• Stabilne zatrudnienie na ciekawym i odpowiedzialnym stanowisku w młodym
i zaangażowanym zespole.

Prezentacja firmy

W Polsce istniejemy od 1991 roku będąc niekwestionowanym liderem ... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
14/12/2016
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Finanse, Praca Administracja Publiczna