Specjalista (p.o. kierownika) ds. Kontroli Jakości

Globex Sp. z o.o.

ok. Żyrardowa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

Do nowo otwieranego farmaceutycznego zakładu produkcyjnego specjalizującego się w produkcji sterylnej poszukujemy odpowiedniej osoby na stanowisko:

Specjalista p.o. Kierownika ds. Kontroli Jakości

Zadania:

  • Samodzielne wykonywanie i ocena badań mikrobiologicznych i chemicznych w celu dostarczania informacji o jakości badanych materiałów wyjściowych, produktów pośrednich, materiałów opakowaniowych, produktów luzem oraz produktów końcowych w oparciu o normy, specyfikacje, farmakopeę, zasady GMP, GLP i GRP.
  • Zatwierdzanie dokumentów, raportów oraz wyników analiz w systemie.
  • Zatwierdzanie specyfikacji, instrukcji próbkowania oraz metod analitycznych; opracowanie i wdrożenie procedur kontroli jakości.
  • Koordynacja i nadzór nad umowami kontraktowymi oraz analizami zlecanymi na zewnątrz.
  • Nadzór nad funkcjonowaniem działu kontroli jakości w tym badań stabilności, walidacji i kalibracji; zapewnienie przeprowadzenia i udokumentowania wymaganych badań i analiz.
  • Sprawdzanie prowadzenia konserwacji pomieszczenia laboratoryjnego i aparatury w dziale.
  • Monitorowanie i kontrola środowiska w zakładzie produkcyjnym.
  • Zapewnienie przepływu informacji, zgodnie z instrukcjami i procedurami w celu realizacji operacji produkcyjnych w zgodzie z polityką bezpieczeństwa, jakości, higieny i celów firmy.
  • Utrzymywanie niezbędnych standardów bezpieczeństwa i higieny w odniesieniu do pomieszczeń strefy pracy, produkcji i kontroli oraz kontrola zgodności warunków z procedurami.
  • Zapewnienie zgodności operacji wytwarzania z wymaganiami BHP.
  • Uczestnictwo w realizacji działań naprawczych wynikających z przeprowadzonych wewnętrznych i zagranicznych audytów jakości.
  • Uczestnictwo w działaniach związanych z produktem niezgodnym , reklamacjami, wycofaniem oraz odchyleniami.
  • Przeprowadzanie działań wyjaśniających w przypadku uzyskania wyniku nietypowego, niezgodnego ze specyfikacją.
  • Kontrola warunków przechowywania surowców, materiałów opakowaniowych i gotowych produktów farmaceutycznych oraz zapewnienie przechowywania dokumentacji serii.

Oferujemy atrakcyjne i stabilne warunki pracy, wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kwalifikacji i doświadczenia, szkolenia wspierające rozwój zawodowy, przyjazną atmosferę pracy.

Wymagania

  • Dyplom ukończenia studiów wyższych na jednym z następujących kierunków: biologia, farmacja, analityka medyczna, biotechnologia, chemia, technologia chemiczna, inżynieria chemiczna i procesowa albo posiadać ukończone studia wyższe na kierunku lekarskim lub kierunku weterynaria.
  • Co najmniej dwuletni staż pracy w wytwórniach produktów leczniczych (mile widziana produkcja sterylna) przy wykonywaniu czynności z zakresu analizy jakościowej i ilościowej produktów leczniczych, surowców farmaceutycznych lub innych badań i czynności kontrolnych niezbędnych do oceny jakości produktów leczniczych i warunków ich wytwarzania
  • Znajomość zasad GMP (potwierdzona świadectwami ukończenia szkoleń z zakresu Dobrej Praktyki Wytwarzania)
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (praca na co dzień wykonywana jest w środowisku anglojęzycznym, rozmowy kwalifikacyjne prowadzone są po angielsku).
  • Doświadczenie w prowadzeniu audytów zewnętrznych i wewnętrznych.
  • Biegła znajomość obsługi komputera (środowisko Windows).
  • Dyspozycyjność i akceptacja dla pracy w godzinach wczesnoporannych.

Prezentacja firmy

Doradztwo i kosultingu dla branży farmaceutycznej.<br/>Zajmujemy się tak... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
10/03/2014
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Laboratorium / Farmacja / Biotechnologia