Specjalista Logistyk ds. Cła

Lumileds Poland S.A

Pabianice, łódzkie

Lumileds jest firmą globalną łączącą dwa biznesy - innowacyjną technologię LED oraz oświetlenie samochodowe.

Lumileds jest światowym liderem oświetleniowym, który oferuje swoim klientom oświetlenie samochodowe, oświetlenie ogólne oraz segment konsumencki.

Obecnie szukamy osoby na stanowisko:

Miejsce pracy: Pabianice

Zakres obowiązków i zadania na ww. stanowisku:

  • Praca w zakresie dostaw importowych, wysyłek eksportowych;
  • Ustalanie niezbędnych zasobów do realizacji planów dostaw/ wysyłek;
  • Nadzór nad poprawnością danych w dokumentach - zgłaszanie błędów do zamawiających;
  • Efektywna komunikacja z działami logistyki, sprzedaży, zakupów i magazynem;
  • Opracowywanie raportów;
  • Wywoływanie dostaw;
  • Efektywna komunikacja z klientami;
  • Opracowywanie projektów usprawniających;
  • Dokonywanie odpraw w procedurze dopuszczenia do obrotu i zamknięcia NCTS;
  • Realizacja działań korygujących i zapobiegawczych;
  • Obliczanie i analiza wskaźników dystrybucyjnych;
  • Szkolenie nowych pracowników;
  • Współpraca z Urzędem Celnym, agencjami i spedytorami w celu realizacji bieżących zadań;
  • Nadzór nad obiegiem dokumentów;
  • Przygotowywanie kompletu dokumentów w związku ze zwrotem cła w exporcie;
  • Nadzorowanie komunikatów IE-599.

Oczekiwane umiejętności i kwalifikacje:

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: transport / spedycja / logistyka);
  • Minimum 1 rok doświadczenia na podobnym stanowisku;
  • Znajomość procedur celnych w eksporcie i imporcie, procedur uproszczonych i Incoterms (najnowsza wersja), gospodarczych procedur celnych;
  • Znajomość języka angielskiego- poziom min. B2;
  • Znajomość SAP oraz programów celnych;
  • Umiejętność obsługi aplikacji pakietu MS Office- w szczególności MS Excel;
  • Dokładność, sumienność, zdolności manualne, umiejętność pracy w zespole, zaangażowanie w wykonywaną pracę, aktywność, poszukiwanie nowych rozwiązań.

Pracodawca oferuje:

  • Pracę w firmie będącej liderem oświetlenia samochodowego, działającej na rynku od ponad 90 lat
  • Szerokie możliwości szkoleń i rozwoju zawodowego
  • Karta Benefit System do wykorzystania w wielu ośrodkach sportowo-rekreacyjnych w Polsce
  • Prywatą opiekę medyczną w Przychodni Zakładowej finansowaną przez Pracodawcę
  • Szeroki zakres świadczeń z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych
Osoby zainteresowane aplikowaniem na powyższe stanowiska prosimy o przesłanie aplikacji na adres e-mailowy za pomocą opcji "Aplikuj", po prawej stronie ogłoszenia.