Specjalista ds. Środowiska

Solar Pl Sp. z o.o.

Warszawa, 02-653, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

Opis stanowiska:
Wyszukiwanie i pozyskiwanie nowych terenów pod inwestycje z branży OZE i innych, w tym pod:
- farmy fotowoltaiczne,
- farmy wiatrowe,
- przemysł,
- logistykę.

Stały kontakt z biurami pośrednictwa sprzedaży nieruchomości.

Przygotowanie dokumentacji i wniosków:
- o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach;
- o warunki zabudowy;
- o warunki przyłączenia do sieci energetycznej;
- na przetwarzanie, zbieranie, wytwarzanie odpadów;
- o pozwolenie na budowę.

Nadzór nad postępowaniami administracyjnymi i koordynacja etapów realizacji bieżących i przyszłych projektów, w tym:
- tworzenie pism i wszelkiej korespondencji do urzędów,
- tworzenie dokumentacji środowiskowej (KIP i Raporty OOŚ),
- kontakt z jednostkami administracji państwowej.

Wymagania

Wymagania niezbędne:
• wykształcenie wyższe z zakresu ochrony środowiska lub pokrewne;
• min. 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku;
• doświadczenie w opracowywaniu dokumentacji środowiskowej: sprawozdań oraz wniosków, na podstawie których wydawane są pozwolenia i decyzje z zakresu ochrony środowiska;
• doświadczenie w sporządzaniu KIP i Raportów OOŚ pod inwestycje związane z budową farm PV i EW;
• znajomość przepisów związanych z ochroną środowiska i procedur administracyjnych dot. realizacji powyższych projektów;
• doskonała umiejętność zarządzania i organizacja pracy;
• umiejętność pracy pod presją czasu.
Wymagania dodatkowe:
• znajomość i umiejętność korzystania z oprogramowania do analizy hałasu i rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń powietrza;
• umiejętność tworzenia prostych map;
• podstawowa znajomość programu AutoCad i środowiska QGIS;
• doświadczenie w prowadzeniu ewidencji odpadów, sporządzaniu raportu KOBiZE i sprawozdań z korzystania ze środowiska;
• rzetelność, dokładność, samodzielność;
• umiejętność pracy w zespole;
• komunikatywność;
• upór w dążeniu do celu/ nastawienie na wynik;
• zaangażowanie;
• prawo jazdy kat. B.

Prezentacja firmy

Solar Pl jest nowoczesną polską firmą działającą w obszarze odnawialnych... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
29/12/2015
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca BHP / Ochrona środowiska