Specjalista ds. podatku od towarów i usług (VAT) (m/k)

Michael Page

Kraków, zagranica

Michael Page Michael Page

Kandydat na tym stanowisku będzie odpowiedzialny za doradztwo w zakresie podatku od towarów i usług (VAT) oraz będzie raportował do Dyrektora Biura Prawnego grupy kapitałowej.

Informacje o kliencie

Aktualnie dla naszego klienta, międzynarodowej firmy zlokalizowanej w okolicach Krakowa, szukamy osoby na stanowisko Specjalista ds. podatku od towarów i usług (VAT) (m/k).

Opis stanowiska

  • Przygotowywanie opinii prawnych i bieżące doradztwo w zakresie podatków pośrednich (VAT, podatek od wartości dodanej)
  • Opiniowanie umów w zakresie podatków
  • Monitorowanie ryzyka podatkowego w zakresie VAT
  • Współpraca w zakresie kontroli podatkowych oraz audytu
  • Współpraca z zewnętrznymi doradcami podatkowymi i firmami audytorskimi
  • Koordynowaniu przygotowywania Spółki na zmiany z zakresu VAT
  • Przygotowywaniu instrukcji podatkowych dla księgowych
  • Przygotowywanie wniosków o wydanie pisemnych interpretacji przepisów prawa podatkowego
  • Przygotowywanie wewnętrznych raportów i analiz w zakresie VAT
  • Prowadzenie korespondencji w sprawach podatkowych

Profil kandydata

  • Wyższe wykształcenie (preferowane kierunki: prawo, ekonomia),
  • Preferowani kandydaci: radcy prawni, konsultanci z biur podatkowych (np. BIG 4)
  • Minimalne doświadczenie na podobnym stanowisku: 2-3 lata
  • Znajomości przepisów prawa podatkowego, w szczególności ustawy o podatku od towarów i usług oraz podstaw rachunkowości
  • Doświadczenie w sporządzaniu opinii oraz przygotowywaniu różnego rodzaju dokumentacji z zakresu prawa podatkowego zarówno w języku polskim jak i angielskim
  • Umiejętność posługiwania się językiem angielskim w stopniu bardzo dobrym
  • Bardzo dobrej znajomości MS Office (MS Excel, MS Word)
  • Znajomość PIT, podatku u źródła
  • Uprawnienia doradcy podatkowego mile widziane

Oferujemy

  • Praca w renomowanej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • Praca w międzynarodowym środowisku
  • Specjalistyczne szkolenia
  • Możliwość rozwoju zawodowego
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Kraków
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page