Specjalista ds. Lean Manufacturing

Xella Polska Sp. z o.o.

Warszawa, mazowieckie

OBECNIE DO NASZEGO ZESPOŁU POSZUKUJEMY OSOBY NA STANOWISKO:

Miejsce pracy: Warszawa

Dział Efektywności Operacyjnej:

Dział Efektywności Operacyjnej to nowo powstała jednostka, która zajmuje się podejściem do wyników operacyjnych w zakładach produkcyjnych firmy Xella. Obejmuje ona praktyki zarządzania i aspekty kulturowe, jak również typowe narzędzia operacyjne i narzędzia procesu doskonalenia.

Misja:

W roli Specjalisty ds. Lean Manufacturing będziesz aktywnie kształtować i będziesz odpowiedzialny za operacyjną poprawę efektywności w 12 zakładach produkcyjnych Xella Polska. Będziesz raportować bezpośrednio do Dyrektora ds. produkcyjnych (CTO) Xella Polska i będziesz posiadać funkcjonalną linię raportowania do Dyrektora Działu Efektywności Operacyjnej Grupy Xella. Twoim zadaniem będzie rozwinięcie i zarządzanie zespołami praktyków Lean w Xella Polska. Będziesz razem z zespołami aktywnie wspierał lokalnych liderów w realizacji celów biznesowych i w budowaniu podstaw do prowadzenia ciągłej, trwałej poprawy wydajności.

Zadania:

Wspieranie przemian lean w zakładach produkcyjnych, poprzez prowadzenie i zarządzanie projektami, rozwijanie kompetencji pracowników Działu Efektywności Operacyjnej i pracowników liniowych na wielu poziomach oraz wsparcie dzielenia się najlepszymi praktykami i stosowania standardów Grupy.

  • Prowadzenie zespołów projektowych lokalnych praktyków Lean, zarządzanie portfelem projektów i zapewnienie fachowego wsparcia w rozwiązywaniu problemów;
  • Prowadzenie programu budowania kompetencji dla kadry działu Efektywności Operacyjnej na wszystkich szczeblach organizacji;
  • Ustalanie priorytetów i kierunku działań działu Efektywności Operacyjnej w przypisanym obszarze w zgodzie z Zarządem Xella Polska i działem Efektywności Operacyjnej;
  • Prowadzenie i koordynacja realizacji audytów Lean i zapewnienie ich spójnego stosowania;
  • Prowadzenie procesu certyfikacji personelu Lean w przypisanym obszarze odpowiedzialności;
  • Przyczynianie się do poprawnej komunikacji i do organizacji wydarzeń integrujących zespoły, promowanie wymiany najlepszych praktyk;

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe preferowane techniczne;
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku we wdrażaniu i optymalizacji procesów produkcyjnych min. 1 rok; mile widziane doświadczenie z zakresu doradztwa;
  • Znajomość metodologii i narzędzi lean management (5S, Kaizen, Six Sigma, OEE, SMED itp.);
  • Doświadczenie w zarządzaniu projektami;
  • Praktyczne doświadczenie w szkoleniu i coachowaniu innych z rozwoju nowych umiejętności;
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego;
  • Prawo jazdy kat. B i gotowość do podróży;
  • Osobowość nastawiona na znajdywanie pragmatycznych rozwiązań złożonych problemów;
  • Wysoko rozwinięte umiejętności przywództwa, coachingu i budowania zespołu;
  • Wysoko rozwinięte umiejętności analityczne i komunikacyjne;
  • Wysoki poziom kompetencji społecznych, umiejętność pracy w różnych kulturach i zróżnicowanych środowiskach;

Oferujemy:

  • Pracę w międzynarodowej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku materiałów budowlanych;
  • Możliwość rozwoju i wdrażania własnych pomysłów oraz awansu na wyższe stanowisko;
  • Udział w międzynarodowych projektach;
  • Przyjazną atmosferę pracy;
Kim jesteśmy?
Xella Polska – jeden z największych i najbardziej doświadczonych producentów materiałów budowlanych w Polsce. Jesteśmy częścią międzynarodowego koncernu Xella Group, obecnego w 30 krajach świata.

Oferujemy markowe wyroby Ytong, Silka i Multipor, które stanowią spójny system budowlany umożliwiający budowę energooszczędnych budynków mieszkalnych, obiektów użyteczności publicznej, wielkopowierzchniowych hal przemysłowych czy kompleksów handlowych.

Prowadzimy sprzedaż poprzez sieć dystrybucji na terenie Polski (obejmującą około tysiąca firm handlowych) oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina oraz w obwodzie Kaliningradzkim.

Mamy 12 nowoczesnych zakładów produkcyjnych w Polsce, zatrudniamy w kraju około 650 osób.