Specjalista ds. badań marketingowych

Sponsoring Insight Sp. z o.o.

Wrocław, 50-063, dolnośląskie

Opis stanowiska pracy

#pracawsporcie

Sponsoring Insight Sp. z o.o. specjalizuje się w badaniach, analizach i doradztwie w zakresie sponsoringu oraz marketingu sportu i kultury. Dostarczamy informacje, dzięki którym nasi klienci – sponsorzy oraz podmioty sponsorowane – mogą podejmować trafne decyzje a w konsekwencji realizować swoje cele strategiczne.

Realizujemy zlecenia zarówno dla największych sponsorów na polskim rynku, jak i dla związków, lig, klubów, obiektów i innych organizacji sportowych i kulturalnych. Analizujemy kontrakty sponsoringowe pod kątem ich efektywności a także prowadzimy działalność z zakresie doradztwa opartego na wieloletnim doświadczeniu.

Aktualnie poszukujemy kandydatów na stanowisko: Specjalista ds. badań marketingowych.

Jeśli sport jest twoją pasją, pojmujesz statystykę, potrafisz poruszać się w obszarnych arkuszach Excela, wyciągać trafne wnioski i przejrzyście prezentować dane - jesteś idealnym kandydatem.

Zadania:

• Analiza źródeł zastanych (desk research), w tym śledzenie bieżących wydarzeń i kontraktów na polskim rynku sportowym, sponsoringowym i mediowym, analiza frekwencji, aktualizacja cenników reklamowych, notowanie dobrych praktyk rynkowych

• Analiza wewnętrznych danych z monitoringu mediów - praca na danych liczbowych, przygotowywanie zestawień, krzyżowanie zmiennych

• Wycena świadczeń sponsoringowych, w tym realizacji reklamowych i promocyjnych (ATL, BTL, outdoor)

• Opracowywanie prezentacji, raportów badawczych oraz analiz rynkowych

• Sporządzanie podsumowań zagranicznych wydawnictw traktujących o marketingu oraz sponsoringu

Wymagania:

• Absolwent(ka) lub Student(ka) minimum 3. roku

• Sprawna obsługa MS Office, a w szczególności MS Excel

• Zdolność analitycznego myślenia

• Znajomość podstawowych zagadnień z obszaru marketingu i reklamy

• Umiejętność efektywnego wyszukiwania informacji w Internecie, wyciągania i formułowania wniosków

• Dokładność oraz poczucie estetyki

• Zdolność zarządzania własną pracą, tj. jej umiejętnego planowania i organizowania w kontekście czasu realizacji zadania

• Zainteresowanie sportem i/lub kulturą oraz znajomość rynku sportowego w Polsce

Mile widziane:

• Doświadczenie w planowaniu bądź wycenie kampanii reklamowych, praca przy media planach, danych telemetrycznych (np. staż/praca w domu mediowym bądź agencji reklamowej)

• Doświadczenie w opracowywaniu raportów badawczych i analiz rynkowych (np. staż/praca w firmach badawczych/consultingowych)

• Znajomość dostępnych na rynku narzędzi do monitoringu mediów (Press Service, IMM, Brand24 itp.)

• Obecnanie w bardzo zaawansowanych funkcjach Excela, znajomość VBA, obsługa Google Analytics, statystyk kanałów social media, umiejętność edycji prostych grafik / tworzenia wizualizacji

• Biegła znajomość języka angielskiego i/lub niemieckiego będzie dodatkowym atutem

Oferujemy:

• Jasne i uczciwe zasady współpracy

• System wewnętrznych szkoleń wdrożeniowych

• Pracę w ciekawej branży, w młodym, dynamicznym zespole (to nie tylko slogan!)

• Zaangażowanie w zróżnicowane projekty, umożliwiające intensywny rozwój kompetencyjny

• Stałe wynagrodzenie miesięczne, dopasowane do kompetencji oraz zdobywanej wiedzy i doświadczenia

Osoby spełniające powyższe warunki oraz zainteresowane pracą w naszej firmie proszone są o przesłanie CV zawierającego klauzulę: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust Nr 133 poz. 883)".

CV nie zawierające klauzuli nie będą rozpatrywane. Zastrzegamy sobie prawo kontaktu wyłącznie z wybranymi kandydatami.

Prezentacja firmy

Specjalizujemy się w badaniach, analizach i doradztwie w zakresie sponso... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
21/03/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Tylko praktyki
Min. wykształcenie:
Średnie ogólnokształcące
Branża / kategoria:
Praca Marketing / PR / Social Media