Samodzielny /-na księgowy /-wa ze znajomością systemu ERP

Scandinavian Transformer Sp. z o.o.

Skierniewice (Łódź, Warszawa), łódzkie

Opis stanowiska pracy

Poszukujemy samodzielnego księgowego ze znajomością systemu ERP, preferowany AXAPTA lub pokrewny. Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za pełną księgowość i kadry spółki w kilkuosobowym zespole księgowo-administracyjnym oraz aktywnie uczestniczyć we wdrażaniu systemu ERP.

Oferujemy:
- pracę na pełen etat,
- umowę na czas nieokreślony
- atrakcyjne wynagrodzenie zależne od kwalifikacji i wyników,
- pracę w międzynarodowej firmie i międzynarodowym środowisku,
- możliwość podjęcia pracy od zaraz, ale możemy również poczekać na właściwą osobę,
- pomoc w zakwaterowaniu w pierwszym okresie zatrudnienia

Wymagania

- aktualne wykształcenie wyższe o profilu ekonomicznym (finanse, rachunkowość, ekonomia),
- co najmniej 3 lata doświadczenia na samodzielnym stanowisku w dziale księgowości/ kadr,
- bardzo dobra znajomość systemu ERP,
- mile widziane doświadczenie we wdrażaniu systemu ERP,
- dobra znajomość przepisów VAT, CIT, PIT, UoR,
- międzynarodowe doświadczenie - w międzynarodowej firmie, w kontaktach z międzynarodowymi klientami lub praca za granicą
- doświadczenie w księgowości i kadrach w firmie produkcyjnej (rozliczanie produkcji, kontrola stanów magazynowych itp. ) - warunek konieczny
- aktualne certyfikaty i licencje będą dodatkowym atutem (np. Ministerstwa Finansów, Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, ACCA),
- udokumentowane dodatkowe wykształcenie (studia podyplomowe, kursy itp.),
- otwartość, uczciwość, zaangażowanie w pełnione obowiązki oraz chęć do podejmowania nowych wyzwań, zdolność do pracy samodzielnie, ale jednocześnie zdolność do pracy jako członka zespołu,
- doświadczenie w pracy z systemem ISO
- płynny angielski oraz mile widziany dodatkowo niemiecki

Przykładowe obowiązki:
- sporządzanie deklaracji VAT,
- współudział w zamknięciu miesiąca i roku obrotowego,
- współudział w sporządzaniu sprawozdań finansowych, sprawozdań do GUS, NBP, sporządzaniu list płac,
- księgowanie faktur krajowych i zagranicznych oraz wszelkich innych dokumentów, w tym właściwa ich klasyfikacja dla celów VAT i CIT,
- przygotowywanie raportów i analiz na potrzeby spółki oraz firmy matki,
- uczestnictwo we wdrożeniu systemu ERP,
- kontrola przepływu środków pieniężnych, kosztów i inwestycji,
- ogólne prace administracyjno-biurowe (w języku angielskim, niemieckim)

Prezentacja firmy

Scandinavian Transformer is 17 years old company, which is among the fas... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
14/12/2014
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Finanse, Praca Administracja biurowa