SAMODZIELNY AUTOMATYK (AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA)

PRO Automatic Sp. z o.o.

40-600 Katowice, śląskie

Opis stanowiska pracy

Poszukujemy osoby na stanowisko: Automatyk Przemysłowy

Wymagane minimum 2 letnie doświadczenie

Praca w mieście Katowice

Wynagrodzenie: 3000 zł/brutto + premia uznaniowa.

Praca na umowę o pracę na okres próbny 3 miesiące, po okresie próbnym umowa o pracę na stałe. Praca w pełnym wymiarze czasu pracy.

Opis stanowiska:

  • prefabrykacja linii produkcyjnych w zakładach przemysłowych, modernizacja maszyn i urządzeń dla branży Automotive, AGD, tworzyw sztucznych i innych ,
  • modernizacja linii produkcyjny u klientów
  • naprawa i konserwacja maszyn i urządzeń
  • wdrażanie nowych technologii u klienta
  • stworzenie biura projektowego zapewniającego skuteczne wdrażanie nowatorskich rozwiązań w branży automotive, tworzyw sztucznych i innych.
  • pozyskiwanie nowych klientów (budowa efektywnej bazy klientów dla nowo powstałego działu firmy serwis, prefabrykacja)
  • spotkania z klientami
  • doradztwo techniczne
  • nadzorowanie i prowadzenie bieżących napraw i konserwacji urządzeń elektrycznych, pneumatycznych i AKPiA
  • aktywny udział w remontach i rozbudowach linii technologicznych
  • tworzenie ofert, zamówień
  • dbanie o dobre kontakty z klientami
  • dbanie o dobry wizerunek firmy

Wymagania

  • wykształcenie wyższe (automatyka, elektrotechnika, elektromechanika, elektronika przemysłowa)
  • minimum 2-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte na stanowisku automatyka-programisty przy programowaniu i uruchomieniu systemów sterowania
  • prawo jazdy kat.b
  • znajomość budowy i konstrukcji maszyn oraz linii produkcyjnych w praktyce,
  • przeprowadzanie prac modernizacyjnych i rozbudowy układów sterowania, oprogramowania sterowników PLC, systemów SCADA i DCS, paneli operatorskich
  • obsługę i kalibrację urządzeń pomiarowych i sygnalizacyjnych, dobór nowych i zamiennych urządzeń pomiarowych
  • diagnostykę inteligentnych układów sterowania, organizację napraw i regeneracji aparatury AKPiA, zarządzanie serwisami
  • programowanie sterowników Siemens, PLC itp.
  • samodzielność
  • umiejętność myślenia analitycznego
  • innowacyjność w rozwiązywaniu problemów
  • otwartość na pracę zespołową
  • umiejętność kierowania projektami
  • znajomość rysunku technicznego i doświadczenie w tworzeniu dokumentacji technicznej
  • umiejętność podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów oraz kreatywność
  • umiejętność pracy w zespole
  • dobra znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie)
  • znajomość branży robotyki, automatyzacji stanowisk montażowych
  • gotowość do podróży służbowych
  • uprawnienia SEP do minimum 1kV (eksploatacja lub dozoru)
  • umiejętność diagnozowania usterek układów automatycznych i usuwanie awarii,
  • optymalizację pracy systemów automatyki,
  • znajomość programowania sterowników PLC np. Siemens S7 lub innych
  • mile widziana umiejętność parametryzowania falowników
  • mile widziana znajomość języków programowania wyższego poziomu np. C++, VB oraz podstawowych zasad programowania obiektowego
  • znajomość języka angielskiego pozwalająca na swobodną komunikację w mowie i piśmie

Prezentacja firmy

Od początku naszej działalności jesteśmy partnerem handlowym w zakresie ... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
24/04/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Czas trwania umowy
3
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe inżynierskie
Wynagrodzenie
3 000PLN - 3 500PLN / Monthly (Brutto)
Premie, dodatki:
premia uznaniowa
Branża / kategoria:
Praca Instalacje / Utrzymanie / Serwis