Samodzielna Księgowa/y

Dreamtex

Warszawa, mazowieckie

Dreamtex
Dreamtex Sp. z o.o.

Jeśli od ładu korporacyjnego wolisz szybko działać, jeśli preferujesz pracę w kameralnej atmosferze, jeśli lubisz sprzedawać i jesteś osobą pozytywnie nastawioną do życia, to my szukamy właśnie Ciebie. Od 25 lat działamy w branży reklamowej, w segmencie B2B.

Jesteśmy uznanym dystrybutorem odzieży firmowej oraz gadżetów reklamowych. Świadczymy także usługi projektowania i znakowania oferowanych produktów. Nieustannie rozwijamy nasz biznes oferując nowe usługi w oparciu o nowoczesne technologie VR (eventy w Wirtualnej Rzeczywistości). Jesteśmy kojarzeni ze świetnymi produktami i najlepszą obsługą Klienta, ale my stawiamy sobie poprzeczkę jeszcze wyżej, dlatego poszukujemy entuzjastycznych i zmotywowanych pracowników.

Od: Dreamtex
Miejsce pracy: Warszawa

Obowiązki:
• prowadzenie pełnej księgowości Spółki zgodnie z wymogami ustawy o rachunkowości i prawem podatkowym oraz procedurami wewnętrznymi
• sporządzanie deklaracji podatkowych (CIT, PIT, VAT, VAT-UE, itp.)
• kontakty i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (Urząd Skarbowy, bank, ZUS) oraz działami wewnątrz firmy
• bieżąca analiza przepisów prawa podatkowego oraz rozwiązywanie bieżących problemów podatkowych
• optymalizacja procesów księgowych, podatkowych
• dekretowanie i wprowadzanie danych do systemu księgowego
• prowadzenie ewidencji środków trwałych i WNiP oraz rozliczeń międzyokresowych czynnych
• zapewnienie terminowego zamykania okresów księgowych przy zachowaniu jakości oraz zgodności z przepisami
• przygotowywanie raportów i analiz finansowych (w tym: bilanse, rachunki wyników, cash flow) na potrzeby Zarządu oraz instytucji zewnętrznych
• terminowe i poprawne księgowanie wyciągów bankowych
• sporządzanie umów dla pracowników
• sporządzanie list płac oraz naliczanie wynagrodzeń
• wystawianie not korygujących i księgowych
• aktywna windykacja należności oraz wystawianie monitów i wezwań do zapłaty
• wdrażanie nowych standardów księgowości

Oferujemy:
• pracę w firmie z wieloletnim doświadczeniem o ugruntowanej pozycji na rynku
• stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
• możliwość rozwoju zawodowego (w perspektywie objęcie stanowiska Głównej Księgowej)
• wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kompetencji i doświadczenia
• dofinansowanie szkoleń

• minimum 3-letnie doświadczenie w prowadzeniu rachunkowości w zakresie pełnej księgowości na samodzielnym stanowisku
• doskonała znajomość przepisów kadrowych, księgowych, Ustawy o Rachunkowości oraz prawa podatkowego
• wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, rachunkowość, controling, ekonomia, prawo)
• doświadczenie w zakresie sporządzania sprawozdań finansowych
• doświadczenie w rozwiązywaniu zagadnień podatkowych związanych z prowadzeniem spółki z o.o.
• znajomość obsługi systemu finansowo-księgowego oraz sprzedażowego Symfonia
• dobra znajomość środowiska Windows i pakietu MS Office
• umiejętność rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji
• umiejętność opracowywania analiz finansowych (budżetów, kontroli kosztów, biznesplanów), wniosków kredytowych
• zdolność do analitycznego i biznesowego myślenia
• samodzielność, odpowiedzialność i komunikatywność

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.