samodzielna księgowa/ samodzielny księgowy

Randstad Polska Sp. z o.o.

Łódź, łódzkie

Randstad Finance realizuje projekty rekrutacyjne na stanowiska specjalistyczne i kierownicze z obszaru finansów, kontrolingu oraz księgowości. Koncentrujemy się na poszukiwaniu wysokiej klasy specjalistów dla firm z różnych branż w całej Polsce.

Dla naszego Klienta, firmy specjalizującej się w świadczeniu usług finansowych, poszukujemy osób na stanowisko:

Nr ref.: 40093
Praca stała
Lokalizacja: Łódź

Zakres obowiązków:
  • prowadzenie pełnej księgowości dla spółek zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości, przepisami podatkowymi oraz standardami obowiązującymi w firmie
  • dekretacja, księgowanie dokumentów (faktur zakupu, sprzedaży, WNT, WDT, kosztów, środków trwałych, amortyzacji, RMK, korekt, zaliczek)
  • sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnie z Ustawą o Rachunkowości , śródrocznych i rocznych (wraz z Rachunkiem Przepływów Pieniężnych i Zestawieniem Zmian w Kapitale)
  • sporządzanie sprawozdań do GUS, NBP – w zakresie danych finansowych
  • nadzór i/lub sporządzanie deklaracji CIT, VAT oraz nad prawidłowością rozliczeń podatkowych
  • bieżąca współpraca z Zarządami Spółek w zakresie obsługi finansowo–księgowej
  • uczestniczenie w systemie kontroli wewnętrznej Spółki oraz obsługa kontroli realizowanych przez organy kontrolne i audytorów
  • kontakt z instytucjami zewnętrznymi - banki, US, GUS itd.

Oczekiwania:
  • 3-4 lata doświadczenia zawodowego na podobnym stanowisko
  • doświadczenie w prowadzenie pełnej księgowości
  • doświadczenie w sporządzaniu sprawozdań finansowych oraz sporządzaniu deklaracji podatkowych VAT, CIT
  • bardzo dobra znajomość ustawy o rachunkowości, ustawy o podatku dochodowym osób prawnych i ustawy o VAT
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office - szczególnie Excel
  • znajomość programu Symfonia - mile widziana
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego, wraz ze znajomością języka branżowego (rachunkowość/podatki)
  • praktyczna znajomość MSSF/MSR
  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej
  • Rzetelność, skrupulatność, samodzielność i odpowiedzialność
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętność pracy pod presja czasu

Oferta:
  • możliwość zdobycia cennego doświadczenia w dynamicznie rozwijającej się organizacji
  • stabilne warunki zatrudnienia
  • interesująca,  pełna wyzwań praca
  • możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego
  • umowa o pracę
  • bogaty pakiet benefitów - m.in. opieka medyczna, ubezpieczenie lekowe, karta sportowa

Agencja zatrudnienia (nr licencji 47)