Opis stanowiska pracy

Duties:

- Record to Report activities support including Fixed Assets and Banks process

- ensuring that daily operations are carried out according to set targets and deadlines

- preparing reports and analysis

- contacting to Amer Sports entities

- dealing with month end close activities

Wymagania

We are looking for the candidates:

- Studying or graduated faculty of Economics or Finance

- Having excellent analytical skills, being meticulous and focused on details

- Speaking fluent English

- Being friendly with Excel

- Would like to develop in accounting area and ready to do repetitive tasks but still interesting

- With excellent organizational skills

- Available at least 30h per week

Prezentacja firmy

Amer Sports jest jedną z wiodących na świecie firm działających w... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
01/05/2017
Wymiar etatu:
Niepełny etat
Rodzaj umowy:
Praktyki
Czas trwania umowy
min. 6 mcy
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Tylko praktyki
Min. wykształcenie:
Średnie ogólnokształcące
Branża / kategoria:
Praca Finanse, Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca BPO / outsourcing, Praca Praca dla studenta