Regionalny Kontroler Finansowy (Automotive)

Moltton

Tychy, śląskie

Moltton

MOLTTON POLAND jest innowacyjną firmą doradztwa personalnego, specjalizującą się w rekrutacji specjalistów oraz menedżerów średniego i wyższego szczebla dla branży przemysłowej. Do każdego z prowadzonych projektów podchodzimy w sposób indywidualny, opierając się zarówno na wieloletnim doświadczeniu naszych Konsultantów, jak i rzeczywistych potrzebach i oczekiwaniach Klienta oraz Kandydatów. Działamy w oparciu o certyfikat agencji zatrudnienia nr 7145

Od: Moltton
Miejsce pracy: Tychy

Zadania :

  • Przygotowywanie i rozliczanie budżetów dla jednostek inżynieryjnych w Polsce oraz regionie Europy, Ameryki Południowej i Afryki podzielone według centrum kosztów.
  • Odpowiedzialny za koordynację zamykania i konsolidacji wydatków w regionie oraz przygotowywanie standardowych miesięcznych raportów oraz prognoz.
  • Zapewnienie spójności i dokładności analiz porównując wartości rzeczywiste z prognozowanym budżetem.
  • Obliczanie zmiennych wskaźników kosztów z uwagi na centra kosztowe.
  • Przegląd kwartalnych, miesięcznych wskaźników dotyczących odchyleń.
  • Zapewnienie i weryfikacja spójności i dokładności przeprowadzonych analiz porównując wartości rzeczywiste z prognozowanym budżetem.
  • Monitorowanie wydatków w regionie.
  • Koordynacja procesów z członkami zespołu finansowego.
  • Uczestnictwo w definiowaniu i dopasowywaniu celów między grupami działów Inżynierii w strukturach Globalnych jak i działu Finansów, szczególnie budżetów i korekt.
  • Przygotowanie i optymalizacja procesów i procedur kontrolingowych.
  • Analizowanie i interpretacja odchyleń.
  • Zapewnienie zgodności z wymaganymi kontrolami wewnętrznymi i wymogami MSSF/ IFRS
  • Raportowanie do Dyrektora Finansowego oraz Globalnego Finance Managera.

Wymagania :

  • Wykształcenie wyższe w zakresie finansów lub rachunkowości.
  • Min. 5 lat samodzielnego doświadczenia zawodowego w Kontrolingu Finansowym w firmie produkcyjnej najlepiej z branży motoryzacyjnej.
  • Znajomość MSSF ( IFRS ) : Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej.
  • Bardzo dobrą znajomość j. angielskiego wykorzystywana w codziennej pracy.
  • Umiejętność efektywnej współpracy w rozległej strukturze.
  • Zorientowanie na klienta wewnętrznego.

Oferujemy :

  • Pracę w nowoczesnej i prestiżowej organizacji produkcyjnej, mocnej i stabilnej marce - zdobywcy wielu nagród na międzynarodowym rynku producentów w branży motoryzacyjnej.
  • Możliwość długofalowego rozwoju w strukturach firmy.
  • Liczne programy rozwoju osobistego.
  • Konkurencyjne wynagrodzenie wraz z systemem premiowym i szerokim pakietem benefitów pozapłacowych.
  • Wysoką kulturę i bardzo dobrą atmosferę w organizacji.

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Moltton